Цей Порядок визначає механізм взаємодії МВС, Нацполіції з державними, приватними виконавцями при примусовому виконанні рішень судів і інших органів.
Зазначені органи будуть інформаційно взаємодіяти за допомогою:
- автоматизованої системи виконавчого провадження;
- Єдиного державного реєстру МВС;
- єдиної інформаційної системи МВС;
- інформаційного порталу Нацполіції.
До введення в дію цих систем правоохоронні органи обмінюються документами з виконавцями за допомогою поштового зв'язку.
Мін'юст спільно з МВС визначать формат, структуру даних обміну, форму журналу їх обліку, параметри, вимоги щодо захисту інформації і строки впровадження програмного забезпечення.
Також передбачено, що державні та приватні виконавці можуть залучати поліцейських для забезпечення громадської безпеки і порядку, запобігання, припинення кримінальних і адміністративних правопорушень, вжиття заходів, спрямованих на усунення загроз життю і здоров'ю, які виникли при проведенні виконавчих дій.
Так, залучити поліцейських можна у випадках:
- примусового проникнення виконавця до житла або іншого володіння фізичної особи;
- виконання постанови державного, приватного виконавця про розшук ТЗ боржника;
- примусового виселення боржника;
- примусового вселення стягувача;
- усунення перешкод в користуванні приміщенням (житлом).
Виконавець залучає поліцейських на підставі мотивованої постанови, яка направляється керівникам відповідних підрозділів поліції за місцем проведення виконавчої дії. Виконавець направляє її не пізніше, ніж за три дні до проведення виконавчої дії.
Така постанова повинна містити інформацію про час та місце проведення виконавчих дій, а також опис і вмотивоване обгрунтування обставин, що зумовили необхідність залучення поліцейських.
Керівник підрозділу поліції не пізніше наступного робочого дня після отримання постанови письмово повідомляє виконавця про прийняте рішення.
Передбачено, що керівник може відмовити в залученні поліцейських у випадку залучення особового складу до припинення групового порушення публічної (громадської) безпеки та порядку або масових заходів, а також для подолання наслідків аварій або інших НС.
У разі потреби негайного залучення поліцейських, виконавець звертається до чергової частини органу поліції.
Крім того, встановлено порядок взаємодії правоохоронних органів з державними виконавцями щодо тимчасового обмеження боржника в праві:
- керування ТЗ;
- користування вогнепальною мисливською, пневматичною і вихолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими або аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії.
Відповідний Порядок затверджено наказом МВС і Мін'юсту від 20 січня 2018 року № 64/261/5, який набере чинності з дня його опублікування.
Відповідно втратить чинність Інструкція 2002 року.