1. ВР має намір остаточно відмінити друк для бізнесу
Рада 8 вересня ухвалила за основу законопроект № 4194яким передбачається виключити: вимога про обов'язкове використання друку (незалежно від їх наявності); можливість визнання документу (угоди) недійсним у зв'язку з відсутністю відбитку друку. У ГК замість норми про те, що суб'єкт господарювання "може мати друк" пропонується встановити, що він "має право використовувати" друк. Друк не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документу, який подається від імені підприємства органам держвлади.
2. Діє оновлений Порядок реєстрації прав на нерухомість
6 вересня набув чинності Порядок держреєстрації прав на нерухоме майно в новій редакції. Передбачено інформаційна взаємодія держреєстру прав на нерухомість і реєстру документів по будівництву. Відомості про документ, який свідчить прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту, держреєстратор отримуватиме онлайн з реєстру. Також визначений перелік заяв для реєстрації, які можуть подаватися в електронній формі, - зокрема, таке право надане забудовникам.
3. На митницях почали роботу мобільні групи
З 5 вересня почали роботу 20 мобільних груп по запобіганню і виявленню порушень митного законодавства. Мета - посилення боротьби з контрабандою і корупцією на митниці, підвищення ефективності митного контролю товарів і боротьба з правопорушеннями. Діяльність мобільних груп координує Міжвідомчий цільовий центр, робота буде цілодобовою.
4. Держреєстраторів зобов'язали перевіряти судові рішення в реєстрі
8 вересня Кабмін прийняв постанова, якою зобов'язав нотаріусів і інших суб'єктів реєстрації перед здійсненням реєстраційних дій перевіряти судові рішення, які подаються заявниками, на можливість їх фальсифікації. Якщо такого рішення не буде в реєстрі, реєстраційна дія не здійснюватиметься. Мета змін - боротьба з рейдерством, оскільки рейдери часто підробляють друк або йдуть на змову з суддею, який видає рішення, проте не реєструє їх.
5. Змінена методика оцінки майна
6 вересня всупило в силу постанова № 566яким внесені зміни у Методику оцінки майна. Встановлено, що у разі ухвалення рішення про повторне проведення конкурсу, на який поступила заява від одного покупця, ціна продажу пакету акцій АТ встановлюється на підставі ціни, яку визначив покупець у своїй конкурсній пропозиції. Ціна не може бути менше результатів повторної незалежної оцінки. В процесі оцінки забезпечується проведення аналізу чутливості отриманого результату ринкової вартості пакету акцій.
6. Правоохоронцям заборонять вилучати системні блоки
8 вересня прийнятий за основу законопроект № 3719яким запропоновано встановити, що правоохоронці можуть заарештовувати і вилучати системні блоки тільки на підставі постанови слідчого судді і виключно за умови скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину. У інших випадках можна буде тільки копіювати дані з системних блоків. Адвокат зможе залучитися до процесу обшуку на будь-якому його етапі.
7. Екстериторіальність узгодження проектів землеустрою введуть з жовтня
Кабмін опублікував своє постанова № 580яким передбачається реалізація з 1 жовтня 2016 року в територіальних органах Госгеокадастра пілотного проекту по впровадженню принципу екстериторіальності узгодження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки. Розробник проекту подаватиме документацію (у паперовому і електронному виді) в один терорган, а погоджувати проект буде зовсім інший терорган, вибраний автоматично, - програмою електронного документообігу Госгеокадастра.
8. Заплановано відмінити ліцензування імпорту/експорту алкоголю і сигарет
Верховною Радою 8 вересня за основу прийнятий законопроект № 4958яким пропонується відмінити: ліцензування імпорту/експорту спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів; сертифікацію алкоголю; звітність для суб'єктів роздрібної торгівлі та ін. Також передбачається дозволити митне оформлення тютюнової сировини в митному режимі імпорту тільки за наявності в інформаційних ресурсах ГФС інформації про видачу ліцензії на право виробництва; спростити відвантаження алкоголю/тютюну в магазини безмитної торгівлі та ін.
9. Набули чинності вимоги до м'яса птиці
Набули чинності в силу ступив Гігієнічні вимоги до м'яса птахи, які застосовуються для усіх потужностей (об'єктів), що роблять м'ясо птиці в Україні і здійснюють його продаж. Документом визначені особливості класифікації м'яса, вимоги до боєнь, обробки, маркіровки, продажу. Зокрема, встановлені вимоги до норм вмісту води в м'ясі. Також набули чинності Параметри безпеки м'яса птахи, якими визначені допустимі рівні токсичних елементів, фармакологічно активних речовин, мікробіологічні показники.
10. Фондові біржі зобов'язані перевіряти емітента на відповідність ознакам фіктивності
9 вересня набуло чинності рішення НКЦБФР № 771яким внесені зміни в Положення про функціонування фондових бірж. Розмежовані біржові списки - для цінних паперів і для інших фінансових інструментів (списки мають бути у вільному доступі). Фондова біржа зобов'язана перевіряти емітента на відповідність ознакам фіктивності і у разі їх виявлення повідомляти НКЦБФР. Також підвищуються вимоги до програмного забезпечення біржі, які роблять неможливим здійснення угод, що не відповідають кращій ціні.