1. ВР має намір спростити підприємцям експорт послуг
Верховною Радою 12 липня прийнятий за основу законопроект № 4496найбільшу користь від якого повинні отримати українські фрилансеры і в цілому ИТ-галузь. Усіх тих, хто поставляє послуги межу, чекають наступні нововведення: можливість укладати електронні, а не паперові договори (в т.ч. шляхом обміну електронними повідомленнями); визнання инвойса і відмова від актів виконаних робіт; відміна валютного контролю для операцій по експорту послуг; не потрібно переклад документів з англійської мови і тому подібне
2. Мінфін розповів, які податкові зміни плануються
Мінфін анонсувавщо буде в законопроекті по вдосконаленню податкової системи, і що це дасть бізнесу. Зокрема, оптимізація структури і функцій ГФС зменшить кількість позапланових перевірок; перехід до однорівневої системи оскаржень рішень ГФС посилить захист бізнесу; передача права на письмові податкові консультації від ГФС в Мінфін - зменшить розбіжності в трактуванні законодавства. Також буде введений єдиний публічний реєстр заяв на бюджетне відшкодування ПДВ і так далі
3. Дозвільну систему для будівництва спрощують
12 липня ВР прийнятий за основу законопроект № 4733-1яким передбачається відмінити визначення категорії складності об'єктів будівництва, і оцінювати об'єкт по класах наслідків - незначному, середньому і значному. Приймати в експлуатацію об'єкти з незначними класами планується на підставі повідомлення. Очікується, що такий повідомний принцип охопить більше 80% усіх будівництв. Серед цілей проекту - зменшити кількість будівельних афер.
4. Українські виробники зможуть вийти на канадський ринок
11 липня підписано Угода про зону вільної торгівлі між Україною і Канадою. Після ратифікації документу український бізнес зможе скористатися безмитним доступом на новий ринок. При цьому у України буде довгий перехідний період, перш ніж лібералізувати свій ринок для канадської продукції. Підписання Угоди в довгостроковій перспективі стимулюватиме українського виробника до модернізації виробництва товарів з високою доданою вартістю.
5. Підприємців зобов'яжуть проводити оцінку дії на довкілля
12 липня ВР прийнятий за основу законопроект № 2009а-дяким передбачається встановити правові і організаційні основи здійснення оцінки дії на довкілля. Ухвалення закону зобов'яже компанії, які хочуть працювати на тій або іншій території, проходити оцінку наслідків дії на довкілля. Також до цієї процедури буде залучена громадськість.
6. Визначений перелік історичних найменувань, якими заборонено називати юрособ
Розпорядженням Кабміну № 479-р затверджений Перелік історичних державних найменувань, які забороняється використовувати в найменуваннях юридичних осіб частки права. До Переліку увійшли державні утворення, найменування органів влади, а також організацій, структур, формувань, що боролися за незалежність України в ХХ столітті і тому подібне
7. Продовжена заборона на ввезення російських товарів
Кабмін постановою № 417 продовжив заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації. Ввезення на митну територію України таких товарів (згідно устновленному постановою переліку) заборонений до 31 грудня 2017 року включно.
8. Спрощена процедура оформлення дозволів на установку реклами уздовж автодоріг
При оформленні дозволів на розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами уздовж автомобільних доріг поза населеними пунктами розгляд матеріалів тепер здійснюватиметься фахівцями управлінь превентивної діяльності ГУ Нацполиции регіонів, тобто, на обласному рівні (раніше цим займався центральний апарат). Це зробить процедуру швидше і зручніше для підприємців.
9. Експортне мито на металобрухт підвищать тільки на рік
Рада 12 липня ухвалила Закон "Про внесення зміни в статтю 13 Закону "Про зовнішньоекономічну діяльність" відносно зменшення дефіциту ломи чорних металів на внутрішньому ринку" з пропозиціями Президента. Таким чином, ставка експортного мита на відходи і лом чорних металів у розмірі 30 євро за 1 тонну (замість 10 євро) встановлюється строком на 1 рік (раніше передбачалося на 3 року).
10. Затверджені ліцензійні умови для підприємств, що утилізували небезпечні відходи
Уряд ствердило ліцензійні умови для підприємств, які займаються утилізацією небезпечних відходів. Нові правила встановлюють прозорі умови ведення бізнесу у сфері поводження з небезпечними відходами і дозволяють державі здійснювати ефективний контроль за діяльністю ліцензіатів. Цього рішення більше року чекали вітчизняні підприємства, які через відсутність ліцензій не могли здійснювати утилізацію.