Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

18 березня 2016, 15:25
3307
0
Реклама

1. Усі проекти регуляторних актів повинні враховувати витрати бізнесу

15 березня набуло чинності постанова Кабміну № 1151згідно з яким будь-який проект регуляторного нормативно-правового акту повинен супроводжуватися цифровими розрахунками витрат підприємців, яких може спричинити впровадження цього акту. Така методика (М-тест) впроваджена для того, щоб рішення влади були економічно обгрунтованими і ефективними. Проводяться такі тести за допомогою опитування підприємців і основних статистичних даних. Далі проходять публічні консультації, круглі столи і так далі. В результаті за допомогою М-тесту можна зменшити витрати малого бізнесу, довівши надмірне навантаження на нього.

2. Оновлений держпортал надання админуслуг

Мінекономрозвитку запустило оновлену версію пілотного проекту Єдиного державного порталу надання адміністративних послуг https://www.poslugy.gov.ua/. Сьогодні за допомогою порталу можна отримати 16 послуг онлайн - 12 послуг Мінекономрозвитку і 4 послуги Госархстройинспекции. Основний елемент системи - особистий кабінет, немає посередників, термін видачі ліцензії скорочується до 2-3 днів. Заплановано впровадження системи сповіщення, яка інформуватиме зареєстрованих підприємців про санкції, перевірки, закінчення терміну дії ліцензій.

3. Ухвалений за основу законопроект про спецконфіскацію


Верховна Рада 17 березня прийняла за основу законопроект № 4057 про внесення змін до КПК відносно особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов'язань України, дорогоцінних металів і каменів і прибутків від них до прийняття вироку суду. Звернення перерахованих цінностей/прибутків в дохід держави здійснюється у разі їх виявлення в ході досудового розслідування злочинів, передбачених частинами друго-п'ятої статті 191, статтями 255, 368 УК.

4. Україна приєднується до Угоди СОТ про держзакупівлі

16 березня ВР прийняла Закон "Про приєднання України до Угоді про державні закупівлі". Основними перевагами приєднання до Угоди СОТ є відкриття українським компаніям нових міжнародних ринків збуту; створення іміджу країни, яка реалізує у сфері державних закупівель кращі міжнародні стандарти; сприяння проактивній антикорупційній політиці; залучення на ринок України міжнародних інвесторів і так далі

5. Мінюст розповів, як оприлюдняться засновницькі документи юрособи

У листі № 6362/1225-0-26-16/19.3 Мінюст роз'яснивщо обнародування засновницьких документів юрособи поки що здійснюється на веб-сайті Міністерства юстиції. Надається безкоштовний доступ до результатів надання админуслуг у сфері держреєстрації, у тому числі до засновницьких документів юрособи. Для цього при створенні запиту (по посиланню: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch/) слід вибрати вкладку "Результат надання адміністративних послуг" і ввести унікальний код, розміщений в правому верхньому кутку опису документів. Такий код містять усі описи документів, видані після 01.01.2016.

6. Автоперевізники можуть використовувати ТТН невстановленої форми

Товарно-транспортна накладна може оформлятися підприємством без дотримання форми, за умови наявності в ній визначеною інформації - про назву документу, дату і місце складання, найменування перевізника, експедитора, замовника, про вантаж, автомобіль, пункти вантаження і розвантаження, підпис відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія і експедитора. Про це говориться в наказі Мининфраструктуры № 26який набув чинності 18 березня.

7. Діяльність бізнес-омбудсмена врегулюють законом

Кабінет Міністрів погоджував для передачі до парламенту законопроект "Про установу бізнес-омбудсмена". Врегулювати діяльність бізнес-омбудсмена на рівні закону необхідно для того, щоб цей інститут міг ефективно здійснювати свої повноваження. Закон чітко визначить права бізнес-омбудсмена, у тому числі в стосунках з органами влади. Зараз діяльність бізнес-омбудсмена врегульована тільки постановою Кабміну.

8. ГФС роз'яснила: якщо платник податків втратив документи, планова перевірка переноситься

У разі неможливості проведення планової виїзної перевірки у зв'язку з втратою платником податків документів термін проведення такої перевірки переноситься до дати відновлення документів, розповіла ГФС в листі № 5246/6/99-99-22-04-02-15. При цьому платник податків повинен в 5-денний термін з дня втрати, знищення або ушкодження документів письмово повідомити контролюючий орган по місцю обліку. Платник податків зобов'язаний відновити втрачені документи впродовж 90 календарних днів з дня, що настає за днем вступу повідомлення в контролюючий орган.

9. Розв'язана проблема з сертифікацією насіння

Постановою Кабміну № 164 відстрочено до 1 квітня передачу граничної чисельності працівників Госсельхозинспекции і її територіальних органів в Госпродпотребслужбу. Таке відстрочення дозволить Госсельхозинспекции забезпечити безперервність процесу сертифікації насіння і посадочного матеріалу, а також продовжувати виконання відповідних функцій до передачі їх новій службі.

10. Запропоновані зміни для боротьби з рейдерством

У парламенті зареєстрований депутатський законопроект № 4216яким запропоновано встановити, що нотаріальному посвідченню підлягає: достовірність підпису на заяві про вихід з суспільства; угоди по передачі учасником суспільства своєї долі іншому учасникові суспільства або третій особі. Згідно з проектом, для держреєстрації змін у відомості про юрособу, що містяться в держреєстрі, у тому числі змін в засновницькі документи юрособи, серед інших документів подається заява фізособи про вихід із складу засновників (учасників), достовірність підпису на якому має бути нотаріально завірена.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини