Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набув чинності Закон про електронне декларування

18 березня 2016, 09:00
2627
5
Реклама

Сьогодні, 18 березня, набув чинності Закон № 1022 - VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно особливостей представлення посадовцями декларацій про майно, прибутки, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році".

Внесені зміни в КоАП, УК, Закон про запобігання корупціїякими вводиться робота системи подачі і обнародування декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Законом встановлюється:

- адміністративна відповідальність за надання свідомо недостовірних відомостей в декларації - штраф від 1 000 до 2 500 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян. При цьому відповідальність настає у разі, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 мінімальних заробітних плат;

- карна відповідальність за представлення свідомо недостовірних відомостей в декларації або умисне непредставлення декларації - штраф від 2 500 до 3 000 нмдг або громадські роботи 150 - 240 годин, або позбавлення волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Відповідальність настає у разі, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму більше 250 мінімальних зарплат.

Передбачається, що впродовж 7 днів після подачі декларації суб'єкт декларування має право подати виправлену декларацію.

У разі притягнення суб'єкта декларування до відповідальності за непредставлення, несвоєчасне представлення декларації або у разі виявлення в ній недостовірних відомостей суб'єкт декларування зобов'язаний подати відповідну декларацію достовірними відомостями.

Передбачається, що повна перевірка декларації може проводитися в період здійснення чиновником своїх повноважень, а також на протязі 3 років після припинення такої діяльності.

Також передбачається, що Національне агентство проводить перевірку декларації на основі інформації, отриманій від фізичних і юридичних осіб, зі ЗМІ і інших джерел, про можливе віддзеркалення в декларації недостовірних відомостей.

У 2016 році службові особи, які на момент початку роботи системи подачі і обнародування декларацій займають відповідальне і особливо відповідальне положеннязобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік упродовж 60 календарних днів після початку роботи системи.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини