Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

26 лютого 2016, 16:00
3370
0
Реклама

1. Набув чинності порядок ведення реєстрів по відшкодуванню ПДВ

23 лютого набув чинності Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Встановленощо в реєстри включаються заяви, подані після 1 лютого 2016 року. Реєстри формуються ГФС за даними: прийнятих територіальними органами ГФС податкових Пдв-декларацій і уточнюючих розрахунків і заяв, поданих у складі таких декларацій або уточнюючих розрахунків; податковій інформації, зібраній і отриманій органами прибутків і зборів. ГФС щодня публікує реєстри на своєму офіційному веб-сайті.

2. Вирішено відмінити радянські санітарні норми

Кабмін вирішив визнати що втратили силу акти санітарного законодавства УРСР, а також визнаються не вживаними на території України акти санітарного законодавства СРСР, - якими затверджені санітарні, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні, санітарно-епідеміологічні, протиепідемічні, гігієнічні правила і норми, госсанэпидемнормативы і санітарні регламенти. Розпорядження № 94-р набуде чинності з 1 січня 2017 року.

3. Діє порядок оскарження недоїмки по ЕСВ, пені і штрафу

23 лютого набув чинності новий Порядок розгляду контролюючими органами скарг на вимоги про сплату недоїмки по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і на рішення про нарахування пені і накладення штрафу, затверджений наказом Мінфіну № 1124. Визначена процедура подачі і розгляду контролюючим органом скарг на вимоги про сплату недоїмки по сплаті єдиного внеску і рішення про нарахування пені і накладення штрафу, передбачених частинами десятої, одинадцятої статті 25 Закону про ЕСВскарг банків на рішення про накладення фінансових санкцій, передбачених частиною дванадцятої цієї статті.

4. При перейменуванні міста переоформляти документи дозвільного характеру не треба

ГРС роз'яснила: коли міняється назва населених пунктів, районів і областей, але не міняється фактичне місце ведення діяльності або розташування офісу, з якого проводиться щоденне управління діяльністю юридичної особи (у якому переважно знаходиться керівництво) і здійснення управління і обліку, переоформляти документи дозвільного характеру не вимагається.

5. НБУ визначив три системно важливих банка

НБУ визначив системно важливими ПАО "Приватбанк", ПАО "Ощадбанк" і ВАТ "Укрексімбанк". Для віднесення банку до системно важливим визначаються спеціальні показники. Національний банк приділяє особливу увагу таким банкам із-за їх значного впливу на фінансову стабільність держави.

6. Перевірки бізнесу хочуть обмежити до кінця року

Комітет ВР з питань підприємництва рекомендує прийняти у другому читанні і в цілому законопроект № 3153 про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Законопроектом передбачається обмеження до 31 грудня 2016 року проведення перевірок підприємств, установ і організацій, фізосіб-підприємців органами державного нагляду (контролю) і зниження адміністративного тиску на бізнес.

7. Кабмін врегулював використання бланків ліцензій єдиного зразка для госпдіяльності

Згідно постанові Кабміну № 93 визнано таким, що втратило силу постанова № 1719 про введення ліцензії єдиного зразка для певних видів госпдіяльності. При цьому передбачено забезпечити використання за призначенням наявного залишку бланків ліцензії єдиного зразка. За бажанням ліцензія або копія ліцензії може бути видана на паперовому носії (у органах ліцензування і ГРС зберігається невикористаний залишок ліцензійних бланків в кількості близько 137 тис.).

8. Нацбанк реформує українську платіжну систему

Національний банк України вибрав назва ("Простір"), слоган ("Прості розрахунки") і логотип для Національної системи масових електронних платежів. У НБУ нацсистему вважають альтернативою міжнародним платіжним системам, яка дозволяє банкам і їх клієнтам скоротити витрати. У планах регулятора - запуск безконтактних платежів, у тому числі із застосуванням мобільних пристроїв; операцій Р2Р-перекладів; інструментарію фінансового обліку з можливістю налаштування диференційованих міжбанківських і системних комісій залежно від кодів категорій торговців; оплати по вільних реквізитах; розвиток електронної комерції і так далі

9. АМКУ в новій редакції виклав роз'яснення по штрафах

Антимонопольний комітет опублікував оновлену версію рекомендаційних роз'яснень про порядок розрахунку накладення штрафів за порушення законодавства конкуренції. Уточнюється і усувається ряд неоднозначностей, таблиця з розмірами штрафів стала більше інформативною. Територіальним відділенням АМКУ знову нагадали про максимальні розміри штрафів, які вони можуть стягати, а також запропонували менші розміри за відповідні порушення законодавства. Відшліфований механізм розрахунку штрафів за порушення правил здійснення концентрації і так далі

10. Затверджено форму і порядок складання звіту про контрольовані операції

Мінфін наказом № 8 затвердив Порядок складання звіту про контрольовані операції. Передбаченощо звіт про контрольовані операції складається платниками податків, об'єм контрольованих операцій яких з 1 контрагентом перевищує 5 млн грн. (без урахування ПДВ). Звіт подається до 1 травня року, що йде за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог відносно електронного документообігу і ЭЦП.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини