Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роз'яснені аспекти оподаткування операцій по переміщенню підакцизних товарів

16 грудня 2015, 09:03
563
0
Автор:
Реклама

ГФС повідомляє, що переміщення підакцизних товарів (продукції) підприємством-виробником таких товарів з одного акцизного складу на інший акцизний склад являється об'єктом оподаткування акцизним податком і таке переміщення без відмітки представника контролюючого органу на акцизному складі на товарно-транспортній накладній "Виїзд дозволений" забороняється.

В той же час переміщення підакцизних товарів підприємством-виробником таких товарів з місця виробництва на склад або з одного складу на інший, якщо такі переміщення здійснюються у рамках 1 акцизного складу, не є об'єктом оподаткування акцизним податком.

Нагадаємо, згідно ст. 213 НК об'єктами оподаткування акцизним податком є:

- операції по реалізації і передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) в статутний капітал;

- об'єми і вартість втрачених підакцизних товарів (продукції), що перевищують встановлені норми втрат з урахуванням п. 214.6 ст. 214 НК.

Відповідно до п.п. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 НК особа, яка робить підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини являється платником акцизного податку.

Відповідно до п. 230.13 прим. 1 ст. 230 НК під час відвантаження спирту етилового представник контролюючого органу на акцизному складі підприємства робить відмітку на товарно-транспортній накладнійзареєстрованою в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового і алкогольних напоїв (далі - Єдиний реєстр), про узгодження його відпустки шляхом проставляння штампу "Виїзд дозволений" і особистому підпису, відмічає час виїзду і показники пробігу транспортного засобу, реквізити акту про відвантаження і прийом спирту етилового, а також здійснює запис в журналі реєстрації відвантаження спирту етилового.

Згідно п. 230.18 ст. 230 НК транспортування спирту етилового, горілки і лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу підприємства, на якому робляться спирт етиловий, горілка і лікеро-горілчані вироби, без товарно-транспортних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі, з відміткою представника контролюючого органу на акцизному складі забороняється.

Абзацом 16 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і звернення спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" встановлено, що у разі вивезення спирту етилового, горілки і лікеро-горілчаних виробів з території акцизного складу або транспортування такої продукції без відмітки представника органу прибутків і зборів на товарно-транспортній накладній про узгодження відпустки до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 200 % вартостей вивезеної або транспортованої продукції, але не менше 15 тыс.грн.

Джерело: ГФС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини