Свідчення про право власності на нерухоме майновидані посадовцями органів місцевого самоврядування, адміністраторами центрів надання послуг або нотаріусами за правилами, встановленими Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно і їх обтяжилиє належними документами, що підтверджують право власності на нерухоме майно, і повинні прийматися для здійснення нотаріальних дій. Про це розповів Мінюст в листі № 19.2/77.
Нагадаємо повноваження держреєстратора по прийому і видачі документів можуть виконувати посадовці органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів надання админуслуг і нотаріуси на основі Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно спрощення умов ведення бізнесу і постанови Кабміну № 137 "Деяких питань спрощення порядку надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно і їх обтяжили".
На підставі свідчень про право власності на нерухоме майно проводиться державна реєстрація прав на нерухоме майно відповідно до п.2 ч. 1 ст. 19 Закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяжили".
Свідоцтвом про право власності на об'єкти нерухомого майна нотаріуси можуть підтвердити право власності на житловий будинок, квартиру, дачу, садовий будинок, гараж, інші будівлі і споруди, які відчужуються (пп. 1.2 п. 1 гл. 2 р. II Порядку здійснення нотаріальних дій).
Відмітимо, у випадках, встановлених законом, держреєстратор після ухвалення рішення про державну реєстрацію права власності, відкриття відповідного розділу Держреєстру прав і внесення записів у вказаний Реєстр формує свідоцтво про право власності на нерухоме майно.
Свідоцтво оформляється в 2 екземплярах, 1 з яких залучається до реєстраційної справи, а інший видається заявникові.
У разі, коли заявник виявив бажання отримати свідоцтво винятково у електронній формі і вказав про це в заяві, свідоцтво оформляється в 1 екземплярі.
Свідоцтво в паперовій формі оформляється на бланку, зразок і опис якого встановлює Мінюст.
У разі, коли свідоцтво виготовляється держреєстратором, він підписує обидва екземпляри такого свідоцтва і засвідчує їх друком.
У разі, коли свідоцтво, сформоване держреєстратором, виготовляється посадовцем органу місцевого самоврядування, адміністратором центру надання админуслуг або нотаріусом, то на такому свідоцтві проставляється напис "Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно". Напис скріплюється підписом особи, яка виготовила свідоцтво, з вказівкою його посади, прізвища і ініціалів і завіряється печаткою.