ЮРЛИГА визначила десятку найбільш важливих для підприємців правових подій поточного тижня, враховуючи результати роботи держорганів і вивчивши нові надходження в системи ЛІГА :ЗАКОН.
1. Відкритий онлайн доступ до інформації про заявки на торгові марки
З 21 серпня Державна служба інтелектуальної власності України на своєму офіційному сайті відкрила онлайн доступ до інформації про заявки на торгові марки, який актуалізуватиметься щодня. Це дозволить правовласникам вчасно відстежувати подані заявки, які можуть порушувати їх права інтелектуальної власності і не допускати реєстрації недобросовісних торгових марок шляхом подачі заперечень.
2. Нацбанк знімає обмеження на переклад юрособами валюти
Національний банк знімає деякі адміністративні обмеження, введені для стабілізації кризової ситуації. Постановою № 544 розширений перелік виключень із заборони на переклад юридичними особами іноземної валюти на підставі індивідуальних ліцензій НБУ. Донині юридичним особам, що мають відповідні ліцензії, дозволялося перераховувати іноземну валюту за кордон лише у 3х випадках.
3. Відомості про прибутки і податки можна буде отримати онлайн
Державна фіскальна служба з 25 серпня вводить в тестовому режимі новий електронний сервіс "Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених прибутків і утриманих податків в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису". З 1 вересня 2015 року сервіс буде запущений в штатному режимі.
4. Мінприроди розробило нові правила використання надр
Редакції правил, розроблені Мінприроди за результатами широкого обговорення, встановлюють нові прозорі умови надання надр в користування. У нових редакціях усунені виключення, які дають можливість отримувати надра в користування за позаконкурсною, не зовсім прозорою процедурою. Зокрема, це стосується підприємств, які мали державну долю 25 %, проте насправді наданими преференціями часто користувалися не чисті на руку ділки. У Мінприроди сподіваються, що у вересні нові правила будуть винесені на розгляд Кабміну і прийняті.
5. При зміні місця торгівлі алкоголем необхідно отримати нову ліцензію
Державна фіскальна служба роз'яснилащо в додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання вказується адреса місця торгівлі. У разі, якщо суб'єкт господарювання міняє місце торгівлі, він повинен отримати нову ліцензію.
Читайте також: Робити алкоголь і тютюн і торгувати ними можуть тільки суб'єкти господарювання
6. Податковий кодекс перепишуть!
Заступник Міністра фінансів України Олена Макеева розповіла ЗМІ про те, який бачить Мінфін нову систему оподаткування і як збирається реформувати податкову службу. З основними тезами планованих змін можна ознайомитися в нашій підбірці.
7. Нова декларація по платі за землю подається з 1 січня 2016 року
Державна фіскальна служба роз'яснилащо нова форма податковій декларації по платі за землю (земельний податок і / або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) використовуватиметься для складання звітності починаючи з 1 січня 2016 рокуу тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених в податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.
8. Пенсійний фонд пропонує сплачувати єдиний внесок з середньої індикативної зарплати
Пенсійний фонд розробив проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (відносно впорядкування оплати праці) ".
Пропонується ввести середню індикативну заробітну плату, рівну розміру мінімальної заробітної плати, помноженому на відповідний коефіцієнт. Передбачається, що розмір внесків до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування із заробітної плати (прибутків) складає не менше чим середня індикативна заробітна плата.
Читайте також: Введення індикативної зарплати для числення єдиного внеску ударить по працедавцеві
9. Законопроект про відміну трудових книжок винесений на обговорення
Мінекономрозвитку оприлюднило для громадського обговорення проект Законущо передбачає відміну трудових книжок. Законопроектом пропонується виключити з Кодексу законів про працю норму про надання працівником трудової книжки при укладенні трудового договору. Встановлюється, що облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих особах Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
10. Діють нові форми декларацій збору за місця для парковки і туристичного збору
Набув чинності наказ Мінфіну № 636яким затверджені: форма Податкової декларації збору за місця для парковки транспортних засобів; - форма Налогвоой декларації по туристичному збору.