ГФС нагадалащо відповідно до п. 2001.2 ст. 2001 НК з урахуванням останніх податкових змін сільськогосподарським підприємствам, які обрали спеціальний режим оподаткування згідно ст. 209 НК, в системі електронного адміністрування ПДВ у вже відкритих основних електронних рахунках відкриваються додаткові рахунки.
Таким чином, з/х підприємства використовують в системі електронного адміністрування 2 електронні рахунки: основний і додатковий.
Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. На основний електронний рахунок з/х підприємства перераховують зі свого поточного рахунку засоби в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності інший, чим сільськогосподарська. З основного електронного рахунку засоби перераховуються до бюджету в порядку, передбаченому п. 200.2 ст. 200 НК. Відповідно до цього порядку ГФС на підставі представлених платниками декларацій по ПДВ автоматично формує реєстр і не пізніше, ніж за 3 робітників дня до закінчення граничного терміну для самостійної сплати податкових зобов'язань направляє його Казначейству. Згідно з отриманим реєстром Казначейство здійснює перерахування коштів до бюджету з основного електронного рахунку в рахунок погашення податкових зобов'язань з/х підприємства перед бюджетом.
Крім того, з основного електронного рахунку за заявою платника перераховуються:
до бюджету - суми податкового боргу по несільскогосподарською діяльністю;
на поточний рахунок платника - засоби, що перевищують суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету.
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки з/х підприємств. Із цього приводу з/х підприємством зараховуються засоби з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються з/х підприємством при здійсненні операцій з поставки сільськогосподарських товарів/послуг у рамках спеціального режиму оподаткування. З додаткового електронного рахунку засобу автоматично перераховуються Казначейством на спецрахунки з/х підприємств. Реквізити спеціального рахунку з/х підприємство зобов'язане вказувати в Пдв-звітності. До настання граничних термінів, передбачених для сплати задекларованих податкових зобов'язань, необхідно, щоб загальна сума перерахованих коштів на додатковий електронний рахунок, з якого засоби автоматично списуються на спецрахунок, була не менше суми податкових зобов'язань, задекларованих таким з/х підприємством в податковій декларації (декларації 0121 - 0123).
Слід зазначити, що внесені також зміни в порядок розрахунку реєстраційної сумизокрема змінений порядок формування деяких складових формули для розрахунку такої суми.
Так, для з/х підприємств що становить формули "Сума поповнення електронного рахунку" включає:
- суму поповнення з поточного рахунку платника на основний електронний рахунок;
- суму поповнення з поточного рахунку платника на додатковий електронний рахунок.
Одночасно для з/х підприємства реєстраційна сума обчислюється в цілому для усіх видів діяльності (як для з/х діяльності, так і для іншої діяльності) і використовується для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, складених як по сільськогосподарській, так і по іншій діяльності платника.
Крім того, п. 2001.3 ст. 2001 НК для з/х підприємств для розрахунку реєстраційної суми передбачено використання додаткових показників.