Наказом від 2 липня 2015 роки № 794 МВС відновило Інструкцію про порядок прийому-передачі осіб, що знаходяться під вартою, на кордоні України і за її межами.
Прийом-передача осіб, що знаходяться під вартою, з держав (у держави), які мають загальний кордон з Україною, здійснюється в міжнародних пунктах пропуску через держкордон України, а з держав (у держави), які не мають загального кордону з Україною, - в пунктах пропуску для повітряного сполучення у міжнародних аеропортах України або таких держав.
Прийом-передача осіб, що знаходяться під вартою, в Україну і за її межі здійснюється на підставі доручення (звернення) Генпрокуратури або Міністерства юстиції і відповідного повідомлення Робочого апарату Укрбюро Інтерполу, Державної пенітенціарної служби про конкретну дату, час і місце прийому-передачі, що поступає на ім'я командувача Нацгвардії (начальника органу внутрішніх справ) не пізніше чим за 5 діб, а у разі потреби вильоту конвойної групи за межі України - не пізніше чим за 10 діб до вильоту.
Прийом-передача осіб, що знаходяться під вартою, з держав (у держави), які мають загальні кордони з Україною, здійснюється особливими караулами або нарядами ОВД.
Прийом осіб, що знаходяться під вартою, за межами України з держав, які не мають загальних кордонів з Україною, здійснюється в аеропортах цих держав у трапа літака конвойною групою. Особи, що знаходяться під вартою і доставлені в Україну, передаються зустрічному конвою Головного управління (управління) МВС, в областях, місті Києві, Служби безпеки, які є ініціаторами розшуку, або в слідчий ізолятор Державної пенітенціарної служби.
Особливий караул (наряд від органів внутрішніх справ) забезпечується табельною зброєю, засобами активної оборони і окремим автомобілем. Військовий нарядякий вибуває за межі України, озброюється табельною зброєю тільки із спеціального дозволу МВС за наявності відповідної домовленості з державою, в яку він прямує.
Про прийом-передачу осіб, що знаходяться під вартою, складається акт українською мовою встановленої форми в 4 екземплярах, який завіряється гербовою печаткою військової частини (органу внутрішніх справ).
Разом з особою, що знаходиться під вартою, передається документ, що засвідчує особу і що надає право для перетину держкордону, особиста справа з фотографієюа також інші документи і особисті речі.
Робочий апарат Укрбюро Інтерполу організовує прийом-передачу осіб, які визначені в дорученнях (зверненнях) Генпрокуратури або Міністерства юстиції і забезпечує взаємодію правоохоронних і інших органів держвлади України з правоохоронними органами інших держав.
Забороняється здійснювати прийом-передачу осіб, що знаходяться під вартою, в темний час доби.