Податкова декларація по податку на прибуток подається контролюючому органу, в якому платник знаходиться на обліку за базовий звітний період, рівний, зокрема, календарному кварталу і півріччю - впродовж 40 календарних днівщо настають за останнім календарним днем звітного кварталу (півріччя) (п. 49.18 ст. 49 НК). Про це повідомила ГФС в листі № 27719/7/99-99-19-02-01-17.
ГФС розроблений проект уніфікованої форми податкової декларації по податку на прибуток підприємств (далі - проект декларації), в якому зменшена кількість додатків.
Слід врахувати, що на сьогодні діючими є форми наступних податкових декларацій:
- по податку на прибуток підприємств, затвердженою наказом Міністерства прибутків і зборів від 30.12.2013 р. № 872;
- по податку на прибуток банків, затвердженою наказом Міністерства прибутків і зборів від 06.02.2014 р. № 121;
- по податку на прибутки страховика, затвердженою наказом Міністерства прибутків і зборів від 27.01.2014 р. № 84;
- розрахунок прибутку оподаткування і податку на прибуток нерезидента, який проводить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складання відособленого балансу фінансово-господарської діяльності, затвердженого наказом Міністерства фінансів від 25.06.2013 р. № 610.
Відповідно до п. 46.4 ст. 46 НК, якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена контролюючим органом, збільшує або зменшує його податкові зобов'язання всупереч нормам НК по такому податку, він має право відмітити цей факт в спеціально відведеному місці в податковій декларації.
У разі потреби платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до неїскладені в довільній формі, які вважатимуться невід'ємною частиною податкової декларації.
Для забезпечення реалізації положень НК до затвердження нової форми податкової декларації по податку на прибуток підприємств ГФС рекомендує платникам відображати об'єкти оподаткування і податкові зобов'язання по податку на прибуток за звітний період - півріччя 2015 року - у вказаних вище діючих деклараціях.
При цьому для визначення суми об'єкту оподаткування і податкового зобов'язання по податку на прибуток підприємств за новими правилами рекомендується використовувати проект деклараціїрозміщеною на веб-порталі ГФС, і подавати його разом з діючими деклараціями у вигляді доповнення до таких декларацій.