Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бюджетні установи можуть вести кореспонденцію рахунків по рекомендаціях міністерств

29 липня 2015, 18:14
584
0
Автор:
Реклама

Мінфін роз'яснив, що міністерства, інші центральні органи виконавчої влади у разі потреби можуть розробити методичні рекомендації відносно порядку віддзеркалення операцій з активами, капіталом і зобов'язаннями (кореспонденцію рахунків) в установах, які їм підпорядковані, з урахуванням специфіки їх діяльності, які б не суперечили нормативно-правовим актам Міністерства фінансів по бухгалтерському обліку і законодавству. Про це говориться в листі № 31-11420-08-27/15976.

Згідно абз. 2 ч. 2 ст. 56 Бюджетного кодексу бюджетні установи ведуть бухоблік згідно з національними положеннями (стандартам) бухобліку і іншими нормативно-правовими актами відносно ведення бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Міністерством фінансів.

Згідно ч. 6 ст. 6 Закону про бухоблік міністерства, інші центральні органи виконавчої влади в межах своєї компетенції відповідно до галузевих особливостей розробляють на базі національних положень (стандартів) бухобліку методичні рекомендації відносно застосування національних положень.

Склад рахунків і субрахунків, які застосовуються бюджетними установами, визначений Планом рахунків.

Згідно п. 3 Плани рахунків міністерства, інші центральні органи виконавчої влади у разі потреби мають право розробляти методичні рекомендації відносно порядку застосування положень по бухгалтерському обліку в установах, які їм підпорядковані, з урахуванням специфіки їх діяльності.

Перелік господарських операцій, вказаних в Типовій кореспонденціїне є вичерпним, тому у разі здійснення господарської операції, яка не вказана в Типовій кореспонденції, бюджетна установа повинна керуватися Порядком застосування Плану рахунків, приведеним в додатку 1 до Плану рахунків.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини