ГФС нагадує, що якщо на дату представлення податкової декларації по ПДВ (далі - декларація) сума коштів на електронному Пдв-рахунку платника податків перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету згідно поданої декларації, платник податків має право представити в контролюючий орган у складі такої декларації заява.
Відповідно до такої заяви засоби підлягають перерахуваннюзокрема, на поточний рахунок платника податку.
Реквізити поточного банківського рахунку платник вказує в заяві, у сумі залишку засобівщо перевищує суму податкового боргу по податку і суму погоджених податкових зобов'язань по податку. Такі норми встановлені підпунктом "б" п. 200 прим.1. 6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу.
Відповідно до п. 10 разд. III Порядку заповнення і представлення податкової звітності по ПДВ заява про повернення суми бюджетного відшкодування і суми коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ являється додатком 4 до декларації. Додатки 2, 3, 4 подаються тільки до декларації 0110 (п. 11 разд. Х Близько № 966).
Згідно п. 21 прим.1 Порядку електронного адміністрування ПДВ для відповідного перерахування коштів ГФС направляє Казначейству реєстру якому вказуються найменування платника податків, податковий номер і індивідуальний податковий номер, сума податку, підмета перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, і реквізити такого рахунку (у разі представлення платником податків заяви).
Казначейство на підставі вказаного реєстру впродовж 5 робочих днів після закінчення граничного терміну, встановленого Податковим кодексом для самостійної сплати платником податків сум податкових зобов'язань, здійснює те, що відповідає перерахування.
Джерело: ГФС