Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Починається шоста хвиля мобілізації

18 червня 2015, 15:40
3353
5
Реклама

З 19 червня 2015 року в Україні починається 6-а хвиля мобілізації.

У Міноборони повідомили, що як і раніше, особливий попит матимуть фахівці для комплектування високомобільних десантних військ, розвідки, механізованих і танкових підрозділів, а також фахівці ремонтних спеціальностей, водії, військові інженери і тому подібне

Планується, що в 6-у хвилі мобілізації в рівних пропорціях потраплять як військовозобов'язані, які мають досвід військової служби, так і ті, хто раніше не служив.

Завдання цього етапу мобілізації - забезпечення повної ротації військовослужбовців, покликаних в ході третьої хвилі мобілізації, і підтримка Збройних Сил України на високому рівні бойової готовності.

Усі військовозобов'язані закликаються до учбових установ, де впродовж певного часу пройдуть підготовку за фахом, і тільки після цього будуть спрямовані у військові частини, звідки відправляться у зону АТО.

Відзначається, що враховуватиметься досвід попередніх черг мобілізації. Так, в Генштабі триває створення електронного державного реєстру військовозобов'язаних і призовників. Зараз завершується законодавче врегулювання - підготовка проекту відповідного закону. Для створення цього реєстру будуть використані дані фіскальної, міграційної, пограничної служб, а також база виборців України. Це дасть можливість реально оцінити об'єми мобілізаційних ресурсів країни. Таким чином, на 90% унеможливиться для ухилення від служби. Одночасно триває робота по посиленню відповідальності за ухилення від мобілізації.

У Минообороны запевняють: вручення повістки - це не "квиток в АТО". Якщо вам вручили повістку, це не означає 100-процентний заклик на службу.

Повістка вручається, передусім, для уточнення військово-облікових даних, перевірки наявності у громадянина права на відстрочення, можливості його використання в армії відповідно до його військовій або цивільній спеціальності. Тільки після цього можливе проходження військово-лікарській комісії. По її результатах приймається рішення, чи закликати військовозобов'язаного на військову службу, чи ні.

Явившись у військкомат, необхідно заявити про обставини, які надають право на відстрочення, і надати відповідні документи.

У кожному військкоматі чергують представники МВС і прокуратури, до яких можна звертатися, якщо є підстави вважати, що працівники РВК діють не згідно із законом.

Об'єми і кількісний склад мобілізації не підлягають обнародуванню як складова частина мобілізаційного плану.

За інформацією Міноборони

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини