Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Госархстройинспекция роз'яснила нюанси зведення обгороджувань

7 травня 2015, 09:04
6098
0
Автор:
Реклама

У листі № 40-203-19/3733 Державна архітектурно-будівельна інспекція роз'яснила деякі особливості зведення обгороджувань.

Планування окремої земельної ділянки, будівництво на нім будівель і споруд власниками або користувачами здійснюється з урахуванням законних інтересів інших власників або користувачів земельних ділянок, будівель і споруд. Також враховуються містобудівні і планувальні вимоги, обмеження по гранично допустимій висоті будівель, мінімально допустимій відстані від об'єктів, які проектуються, до меж земельної ділянки, існуючих будівель, споруд і обгороджувань. Установка огорожі на межі між сусідніми землекористувачами регламентується ДБН 360-92 "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень" (п. 3.25).

Розташування і орієнтація житлових і громадських будівель повинні здійснюватися з урахуванням забезпечення нормативної тривалості інсоляції і норм освітленості відповідно до Санітарних норм і правил забезпечення інсоляцією будівель і територій житлової забудови, а також СНиП II - 4-79 "Природне і штучне освітлення". Для догляду за будовами і здійснення їх поточного ремонту відстань до межі сусідньої ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни має бути не менше 1,0 м При цьому має бути забезпечений пристрій необхідних інженерно-технічних заходів, які запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з кровель і карнизів будов на територію суміжних ділянок.

Санітарними нормами СН 441-72 "Вказівки по проектуванню обгороджувань майданчиків і ділянок підприємств, будівель і споруд" передбачено, що обгороджування слід проектувати тільки у випадках, коли це потрібно за умовами експлуатації і охорона підприємств, будівель і споруд. Висота обгороджування має бути не більше 2 м від рівня поверхні землі (не враховуючи висоту обгороджування, що служить підпірною стінкою). При цьому нижня частина обгороджування може бути глухою, її висота не повинна перевищувати 0,75 м, верхня частина обгороджування має бути прозорою (співвідношення глухих частин обгороджування до прозорих не повинне перевищувати 50 %).

Для вирішення спірних питань по пристрою обгороджуваньїх конструкцій застосовуються положення Земельного кодексу. Зокрема, згідно ст. 103 Земельні кодекси "Зміст добросусідства" власники і користувачі земельних ділянок зобов'язуються вибирати такі способи їх використання, при яких власникам, користувачам сусідніх земельних ділянок заподіюється менше всього незручностей (у тому числі затінювання, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення і т. п).

Згідно п. 1 ст. 158 Земельного кодексу земельні суперечки вирішуються судами, органами місцевого самоврядування і центральним органом виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері земельних стосунків.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини