У квартирі фактично проживає дві людини, а зареєстровано чотири. Чи треба разом із заявою і декларацією на отримання субсидії подавати якісь документи, які підтверджують відсутність цих двох осіб?
Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих в житлі (будинку) осіб, якою нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
У разі, якщо об'єм споживання води/газу/електроенергії вимірюється індивідуальними засобами облікусубсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих в житлі (будинку) осіб, які фактично в нім проживають, на підставі рішень райдержадміністрацій і виконавчих органів міськрад або утворених ними комісій, і актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.
Під час ухвалення рішень в таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованихзокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуттям покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житлі (будинку).
Таким чином, в Декларації має бути вказана інформація про усіх зареєстрованих осіб (у примітці можна відмітити, що конкретна особа не проживає), а в Заяві треба відмітити необхідність розгляду питання комісією (за наявності засобів обліку послуг).
За відсутності засобів обліку комунальних послуг питання відносно нарахування плати на фактично проживаючих осіб необхідно вирішувати з організаціями, що надають споживачеві вказані послуги, шляхом зняття нарахувань з лиця, відсутній тривалий час.
Скільки часу відводиться чиновникам на розгляд питання про надання субсидії?
Рішення про призначення (непризначенні) субсидії приймається впродовж 10 днів після представлення заяви і отримання відомостей:
- від організацій-постачальників послуг - про забезпеченість комунальними послугами, їх вартості;
- від житлово-експлуатаційних організацій або інших органів, визначених місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, а в сільській місцевості від сільських (селищних) рад - про склад зареєстрованих в житлах осіб;
- від ГФС, ПФУ - про прибутки.
Після проведених розрахунків заявникові видається повідомлення про призначення житлової субсидії.
Які дані в декларацію вносити фізособам - підприємцям?
Прибутки осіб, що займаються підприємницькою діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій. За відсутності цих даних - на підставі Книги обліку прибутків і витрат, яку ведуть фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності впродовж календарного року.
Джерело: Минсоцполитики
З 1 травня діє постанова Кабміну № 106що передбачає новий порядок оформлення житлових субсидій. Згідно з новим порядком, потрібно подачу тільки двох документів - Заяви і Декларації. Термін дії субсидії - 12 місяців. Звернутися за субсидією можна впродовж трьох місяців з моменту підвищення тарифів на послуги ЖКГ.
Читайте також: Як заповнити бланки для отримання житлової субсидії?