Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ОСМД повернули статус неприбутковості - ухвалений Закон

Реклама

18 березня Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу відносно оподаткування деяких неприбуткових організацій" (на основі законопроекту № 1892).

Відмітимо, що ОСМД вимагали повернути їм статус неприбутковості. На сторону власників стала і КМДА, що заявила, що неудосконалення норм, передбачених податковою реформою, зруйнує систему ОСМД і ЖСК як складових інституту ефективного володіння.

Законом об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціацій власників житлових будинків, житлово-будівельних кооперативів визнані неплатниками податку на прибуток як неприбуткові організації.

Відповідні зміни внесені в ст. 133 Податкового кодексу - розширений перелік організацією, що не є платниками податку.

Повторне внесення в Реєстр неприбуткових організацій і установ (перереєстрація) неприбуткових організацій, які були внесені в Реєстр неприбуткових організацій і установ за станом на 1 січня 2015 року, не вимагається.

Неприбуткові організації, держреєстрація яких сталася після 31 грудня 2014 року і до набуття чинності справжнього Закону, у разі внесення їх в Реєстр неприбуткових організацій і установ впродовж 6 місяців з дня набуття чинності Закону, вважаються внесеними в Реєстр з дня їх державної реєстрації.

Також Верховна Рада прийняла за основу пов'язаний законопроект № 2049 "Про внесення змін до Податкового кодексу (відносно оподаткування неприбуткових організацій) ", який буде допрацьований до другого читання з урахуванням ухваленого Закону про неприбутковість ОСМД і ЖСК. Проектом, зокрема, пропонується удосконалити питання оподаткування неприбуткових підприємств, терміни сплати податкового зобов'язання, оподаткування прибутків фізичних осіб, пов'язаних з отриманням добродійної допомоги, а також надати право сільським, селищним, міським радам встановлювати пільги по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, громадським об'єднанням і добродійним організаціям.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини