Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 1849 про внесення змін до Карний і Карний процесуальний кодекси відносно військових злочинів.
Пропонується доповнити УК статтею 426-1, згідно якої перевищення військовим службовим обличчям дисциплінарної влади по відношенню до підлеглого - нанесення побоїв або здійсненні іншого насильства - карається позбавленням волі на строк до 3 років.
Те ж діяння, якщо воно здійснене відносно декількох осіб або заподіяло легені або середній тяжкості тілесні ушкодження, і що має характер знущання або глумлення над військовослужбовцем, - карається позбавленням волі на термін від 3 до 7 років. Діяння, здійснені групою осіб або із застосуванням зброї, або тяжкі наслідки, що викликають, - загрожують позбавленням волі на термін від 5 до 10 років.
А якщо такі діяння здійснені в умовах воєнного стану або у бойовій обстановці - санкція передбачає позбавлення волі на термін від 8 до 12 років.
Також законопроектом пропонується розширити підстави проведення негласних слідчих (розшукових) дій - надати можливість їх проведення в карних процесах про військові злочини, пов'язані з ухиленням від військової служби (ст. ст. 407 - 409 УК), досконалі в умовах особливого періоду, під час проведення АТО.
Законопроектом визначені особливості здійснення карного виробництва в умовах воєнного, надзвичайного стану, особливого періоду або в районі проведення АТО. Встановлюються норми відносно законного затримання особи, тимчасового вилучення майна. Такі зміни пропонується внести в КПК.
До другого читання проект допрацюють за прискореною процедурою.