Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінохоронздоров'я удосконалило календар щеплень

6 січня 2015, 16:00
4660
4
Реклама

1 січня 2015 року набув чинності наказ Мінохоронздоров'я від 11.08.2014 № 551 про вдосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні. Документом затверджений Календар профілактичних щеплень, оновлено Положення про організацію і проведення щеплень і Перелік медичних протипоказань до їх проведення.

Новий Календар профілактичних щеплень наближений до європейських стандартів. Змінені терміни введення вакцини проти коклюшу, дифтерії, правця і поліомієліту. Раніше такі щеплення провоились дітям в 3, 4 і 5 місяців. По новій редакції їх проводитимуть в 2, 4 і 6 місяців.

Також з переліку щеплень виключена вакцинація проти дифтерії в 23 року (як пояснювали раніше в Мінохоронздоров'я, на сьогодні це щеплення не актуальне ні в одній з європейських країн). Скасована вакцинація проти дифтерії і правця в 18 років - такі щеплення робитимуть в 16 років, 26 років і далі через кожні 10 років.

Згідно Положеннющеплення дозволяється проводити тільки зареєстрованими в Україні вакцинами/анатоксинами. У кабінетах щеплень для здійснення вакцинації можуть бути задіяні тільки ті медичні працівники, які пройшли спецпідготовку. Медичний огляд перед щепленням є обов'язковим. І після проведення профілактичного щеплення також має бути забезпечене медичне спостереження.

У документація після проведення щеплення вказується: торгова назва вакцини/анатоксина, назва виробника, доза, серія, термін придатності вакцини/анатоксина. У разі використання імпортної вакцини/анатоксина відзначається оригінальне найменування українській мові. Внесені дані по щепленню завіряються підписом лікаря.

У разі виявлення медичних протипоказань особа спрямовується на комісію з питань щеплень.

Перелік медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень встановлює, що основним критерієм при вирішенні питання про протипоказання до введення конкретної вакцини являється перелік протипоказань, визначений в інструкції про її застосування.

Визначено, що планові вакцинації відкладаються до закінчення гострих проявів захворювання і загострення хронічних захворювань, і проводяться після одужання або під час ремісії хронічного захворювання.

Читайте таже: Дітей без щеплень можуть зараховувати в дитсад і школу

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини