Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Обмежений максимальний розмір зарплати для бюджетників і скорочені соцвыплаты

29 грудня 2014, 09:42
3344
1
Реклама

29 грудня Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін і визнання що втратили силу деяких законодавчих актів України (урядовий законопроект № 1577).

Як розповів Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, в 2015 році максимальний розмір зарплати для співробітників бюджетних установ і організацій не перевищуватиме 7 мінімальних зарплат. Якщо ж органи держвлади здійснюють процеси по оптимізації і скороченню свого апарату, то цей розмір не може перевищувати 10 мінімальних зарплат.

Ця норма не поширюється на учасників АТО, військовослужбовців, на Антикорупційне бюро, Національне агентство по боротьбі з корупцією.

Для співробітників державних компаній встановлені обмеження за розміром зарплат на рівні не більше 10 мінімальних зарплатза винятком об'єктів державної власності, стратегічних підприємств, перелік яких визначить Кабмін.

Уряд має намір індексувати зарплати і пенсії за результатами першого півріччя і 1 грудня.

Зміни прийняті і для правоохоронних органів. Передбачено, що чисельність Генпрокуратури скорочується з 20 до 15 тис. При звільненні з органів прокуратури пенсійне забезпечення для співробітників прокуратури передбачене на тому ж рівні, як і для інших категорій. Кількість співробітників МВС урізатиме на 20 тис., але фінансування міліційного відомства залишать на торішньому рівні.

Внесені зміни і отностительно сфери утворення. Так, обласним державним адміністраціям і органам місцевого самоврядування наказано оптимізувати мережу методичних кабінетів в області освіти і скорочення витрат на їх зміст. Зберігаються усі норми, що стосуються вступу в учбові заклади поза конкурсом. Безкоштовним живленням в професійно-технічних училищах забезпечуватимуться діти-сироти, діти-інваліди, діти, позбавлені батьківської опіки, а також діти з малозабезпечених сімей.

Було прийнято також рішення залишити положення об живлення для хворих в установах охорона здоров'я без змін.

Що стосується пільгового проїздуто після обговорення законопроекту з парламентською коаліцією погоджений наступний механізм: до 1 червня 2015 року пільговий проїзд залишається без змін. З 1 червня 2015 року ця пільга надається: інвалідам 1 і 2 групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, що позбавленим батьківської опіки, вчаться з малозабезпечених сімей і особам, які їх супроводжують і які супроводжують інвалідів 1 групи і учасникам бойових дій.

Пільги для осіб, віднесених до 1-2 категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильською катастрофи, надаються без урахування прибутків. Санаторно-курортне лікування надається особам, віднесеним до 1 категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Детальний аналіз прийнятих змін читайте в найближчих номерах електронного видання "Юрист&Закон".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини