Минрегион в співпраці з експертами розробив законопроект "Про поліцію місцевого самоврядування".
У проекті визначено, що поліція місцевого самоврядування - це спеціальний правоохоронний орган в системі місцевого самоврядування, який створюється міською (міста загальнодержавного, обласного значення), районною радою або місцевими радами декількох сусідніх адміністративних одиниць (в межах однієї області) з метою виконання повноважень місцевого самоврядування по забезпеченню на території, що знаходиться під юрисдикцією відповідної ради, законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, і міститься за рахунок засобів відповідного місцевого бюджету.
Структуру і чисельність поліції затверджуватиме відповідна рада. Така поліція не входитиме в структуру територіальних органів МВС України, а підкорятися радіякий прийняв рішення про її створення.
Завдання поліції місцевого самоврядування можна розділити на три групи:
1) завдання, які передаються від МВС України в процесі децентралізації управління у сфері охорони правопорядку - забезпечення виконання окремих адміністративних стягнень; охорона громадського порядку, профілактика правопорушень; охорона комунальних об'єктів;
2) забезпечення виконання рішень відповідної ради, надання правової допомоги членам територіальної общини, органам місцевого самоврядування;
3) сприяння МВС України, іншим правоохоронним органам в їх діяльності на території юрисдикції ради.
Проектом закону передбачено нормування питань кадрового, матеріально-технічного, фінансового забезпечення поліції місцевого самоврядування.
І міжнародні експерти, і представники органів місцевого самоврядування в ході обговорення законопроекту зійшлися на думці, що необхідність створення в Україні поліції місцевого значення назріла давно. Вони виразили свою підтримку такій ініціативі Минрегиона, відмітивши готовність і надалі робити необхідну в цій сфері експертну і технічну допомогу.
Законопроект буде винесений на громадське обговорення, допрацьований і спрямований для попереднього розгляду центральними органами виконавчої влади, асоціаціями органів місцевого самоврядування для узгодження.
Якщо ж ВР прийме в першому читанні інший аналогічний проект, Минрегион планує взяти активну участь в процесі підготовки поправок до другого читання.
Джерело: Минрегион