Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набув чинності антикорупційний закон, необхідний для лібералізації візового режиму з ЄС

Реклама

Сьогодні, 4 червня, набув чинності Закон № 1261 - VII про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій з лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. Закон був прийнятий Верховною Радою 13 травня.

Встановлена адміністративна відповідальність за представлення недостовірних відомостей в деклараціях про майно, прибутки, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Відповідно до ст. 172-6 Кодексу про адміністративні правопорушення представлення недостовірних сведний в декларації спричиняє за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян.

Згідно із Законом, органи прибутків і зборів, а також органи управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України втрачають повноваження по складанню протоколів у справах про правопорушення.

Дія Закону про карну відповідальність України поширюється на іноземців і осіб без громадянстваякі скоїли за межами України злочини, передбачені статтями 368, 368-3, 368-4, 369 і 369-2 Карного кодексу.

Документом також встановлено, що спеціальна конфіскація застосовується судом за відсутності складу злочину, а також у випадках, коли особа звільняється від карної відповідальності або карного покарання, або є неосудною.

Основою для застосування до юрособ заходів кримінально-правового характеру являється приготування до злочину. Суд може застосувати до юрособи штраф в двократному розмірі незаконно отриманого прибутку, але у разі скоєння злочину невеликої або середньої тяжкості, і якщо впродовж 5 років з дня початку досудового слідства не було зроблено заходів кримінально-правового характеру суд може не застосовувати штраф.

Законом викладені в новій редакції статті 368, 368-3, 368-4, 369 і 369-2 Карні кодекси, зокрема, карно-караним визнано обіцянка надання неправомірної переваги службовим особам в приватному секторі і особам, які надають публічні послуги, а також прохання такої неправомірної вигоди.

Документом також передбачено значне збільшення розміру санкцій за відповідні діяння в статтях 354 (підкуп працівника підприємства, установи або організації), 364 (зловживання владою або службовим станом), 364-1 (зловживання повноваженнями посадовцем юридичної особи частки права незалежно від організаційно-правової форми), 365-2 (зловживання повноваженнями особами, що надають публічні послуги), 369-2 (зловживання впливом) Карні кодекси.

Відповідні зміни внесені в КоАП, УК, ГПК, КПК, закони про звернення громадян, про Військову службу правопорядку у ВСУ, про банки і банківську діяльність, про принципи запобігання і протидії корупції.

З 1 січня 2015 року набуде чинності нова редакція ст. 12 Закону "Про принципи попередження і протидії корупції", згідно якої для перевірки достовірності вказаних в декларації відомостей орган влади, інша юрособа публічного права впродовж десяти днів направляє її копію центральному органу виконавчої влади, що реалізовує податкову політику. У разі встановлення за результатами перевірки недостовірності задекларованих відомостей про майно, прибутки, витрати і зобов'язання фінансового характеру, письмово повідомляється уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції, а також керівник органу, в якому працює декларант.

Виявлення недостовірних відомостей не звільняє від обов'язку представити декларацію з достовірними відомостями. Достовірна декларація підлягає обнародуванню на заміну раніше обнародуваної декларації. Представлення свідомо недостовірних відомостей в декларації є основою для притягнення до дисциплінарної і адміністративної відповідальності.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини