Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чому не треба повертати адміністрування ЕСВ до Пенсійного фонду?

29 квітня 2014, 13:45
272
0
Реклама

Міністерство прибутків і зборів України рахує ініціативи по поверненню функції по адмініструванню єдиного внеску до Пенсійного фонду, які останнім часом звучать в ЗМІ, недоцільними. Як показує аналіз, з жовтня минулого року, коли Миндоходов почало адміністрування ЕСВ, надходження внеску стабільно перевищують торішні показники і оперативно розподіляються між фондами соціального страхування.

За статистикою відомства, тільки впродовж трьох останніх місяців 2013 р. до бюджету було зібрано 50,4 млрд. грн., що майже на 2 млрд. грн. перевищило відповідний показник 2012 р. До того ж зміна адміністратора дозволила минулого року підвищити середньомісячну сплату єдиного внеску з 15,3 млрд. грн. до 16,8 млрд. грн.

Тенденція до перевищення торішніх показників зберігається і в поточному році. Так, в першому кварталі 2014 р. бюджет отримав на 0,5 млрд. грн. ЕСВ більше, ніж за відповідний період 2013 р. Крім того, за станом на 25 квітня за відсутності надходжень АР Крим і Севастополя до бюджету вже поступило 13,1 млрд. грн. єдиного внеску, що на 0,6 млрд. грн. більше аналогічного періоду торішнього квітня.

За словами в.о. директора Департаменту прибутків і зборів фізичних осіб Миндоходов А. Ревчук, така результативність є свідченням ефективності змін, що проводяться, в адмініструванні єдиного внеску. До того ж разом зі зміною адміністратора бізнес отримав і спрощення процесу постановки на облік, адже відтоді облік платників податків і єдиного внеску здійснюється в одному органі за принципом єдності реєстраційних процедур.

Крім того, за рахунок наявності в Міністерстві великої бази платників податків є можливість проведення зіставлень цих податкових декларацій і отчетностей по ЕСВ, кількості поданих звітних документів і тому подібне

Для зручності платників Міністерством розроблено автоматичне щоквартальне нарахування сум єдиного внеску фізособам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування.

Все більшої популярності серед платників ЕСВ набуває сервіс електронного звіту. Для такого дистанційній звітності платникам досить тільки отримати в Миндоходов безкоштовний цифровий підпис і завантажити відповідне програмне забезпечення.

Так, якщо на момент передачі ЕСВ в Миндоходов кількість тих, що звітують в електронному вигляді складала лише 38 %, то вже в грудні їх кількість зросла до 77 %, а за лютий поточного року по электронке відзвітували 93% платників ЕСВ.

"Для підприємців - платників податків зручним є представлення звітів в єдиний орган Миндоходов, при цьому зміна бюджетних рахунків у разі передачі функцій адміністрування приведе до істотних незручностей для платників податків, пов'язаних як з передачею облікових карток, так і зі зміною бюджетних рахунків. А це завжди супроводжується помилками при перерахуванні податкових платежів і, як наслідок, штрафними санкціями, які в умовах економічної кризи можуть стати фінансовим тягарем, не сумісним з наступною ефективною діяльністю платників" податків- відмічає Гендиректор Союзу підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України В'ячеслав Быковец.

Враховуючи, що основним джерелом вступу єдиного внеску є відрахування з фонду оплати праці, фахівці Миндоходов спільно з іншими правоохоронними органами, Госнадзортруда і місцевою владою проводять перевірки суб'єктів господарювання на дотримання трудового законодавства.

Джерело: Миндоходов.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини