У парламенті зареєстрований законопроект № 4777 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України відносно раціонального використання робочого часу".
Законопроектом пропонується виключити 1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих - з переліку святкових днів, встановлених статтею 73 КЗоТ.
Крім того, передбачається виключення положення, згідно з яким у разі, коли святковий або неробочий день співпадає з вихідним вдень, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочий. Але для Пасхи все ж запропоновано встановити 2 неробочі дні, воскресіння і понеділок.
На думку автора проекту, депутата Ю. Вознюка (Батькивщина), застосування правила перенесення святкового або неробочого дня, який співпадає з вихідним вдень, не сприяє раціональному використанню робочого часу. Вихідні дні - це дні щотижневого відпочинку, а святкування будь-якого свята також є одним з видів відпочинку, аргументує депутат.
Нагадаємо, що на сьогодні існує нормативно закріплена можливість перенесення вихідних днів на наступний після святкового або неробочий, якщо святковий або неробочий день співпадає з вихідним.
До святкових днів чинне законодавство відносить: 1 січня - Новий рік, 7 січня - Різдво Христово, 8 березня - Міжнародний жіночий день, 1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих, 9 травня - День Перемоги, 28 червня - День Конституції України, 24 серпня - День незалежності України. Окрім цих, неробочими днями також вважаються один день (воскресіння) - Пасха і один день (воскресіння) - Трійця.
Читайте також: День народження Шевченка пропонується зробити вихідним.