Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оформити соцдопомогу можна буде без згоди на обробку персональних даних

16 квітня 2014, 15:01
315
0
Реклама

Враховуючи рекомендації омбудсмана, Минсоцполитики відміняє обов'язкове письмове підтвердження згоди на обробку персональних даних при оформленні державної соціальної допомоги.

Законом України "Про захист персональних даних" визначено, що персональні ці особи обробляються не лише на підставі його згоди, але і у випадках, передбачених законами України в порядку, встановленому законодавством.

В. Лутковская направила рекомендації Минсоцполитики по практичному застосуванню законодавства у сфері захисту персональних даних. Зокрема, рекомендується приймати на розгляд документи заявників на державну соціальну допомогу без надання ними згоди на обробку персональних даних.

В цілях виконання вказаних рекомендацій і забезпечення реалізації права на соціальну допомогу, гарантованого ст. 46 Конституцій України, Міністерством підготовлений проект наказуяким передбачено вилучити текст відносно згоди особи і членів його сім'ї на збір і обробку персональних даних з форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій і пільг, затвердженою наказом Минсоцполитики від 22.02.2012 № 96.

Аналіз законів і нормативно-правових актів показав наявність законних підстав для здійснення органами соціального захисту збору інформації і обробки персональних даних, які потрібні для надання державної соціальної допомоги, без отримання згоди на обробку персональних даних. Сам факт подачі обличчям відповідної заяви складе достатня основа для збору інформації і обробки персональних даних про нього і членів його сім'ї .

Проте форма заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, затверджена наказом № 96, містить положення про те, що особа і члени його сім'ї дають згоду на збір інформації і обробку персональних даних. Перед подачею заяви особа повинна поставити підпис під відповідним текстом заяви. Інакше його документи зазвичай не приймаються.

Окремі громадяни (як правило, по релігійних переконаннях) відмовляються давати таку згоду. В результаті складається ситуація, коли реалізація життєво важливих і закріплених Конституцією України соціальних прав особи обумовлюється наданням нею згоди на обробку персональних даних навіть тоді, коли особа має усі необхідні документи і права для отримання соціальної допомоги.

Джерело: прес-служба омбудсмана.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини