Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати доки не готові відміняти виплату зарплати в натурі

14 квітня 2014, 17:18
144
1
Реклама

Комітет з питань соціальної політики і праці рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект № 4311 про внесення змін до Закону про оплату праці по посиленню державного контролю за дотриманням законодавства про оплату праці.

Законопроектом № 4311 пропонується визначити повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізовує державну політику з питань нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю; встановити заборону порушувати терміни, періодичність і порядок виплати зарплати; виключити з чинного закону норму, яка передбачає можливість визначати колективним договором виплату частини зарплати натурою.

Проектом також передбачається, що керівники юрособ і фізособи-підприємці, які не виконують свої зобов'язання по виплаті зарплати, підлягають тимчасовому обмеженню в праві виїзду за межі України.

Члени Комітету, підтримуючи спрямованість положень проекту на ліквідацію заборгованості по зарплаті і створення додаткових запобіжників проти порушень прав працівників на оплату праці, в той же час виразили деякі зауваження до законопроекту.

Вони, зокрема, відмітили, що визначення в Законі про оплату праці конкретних функцій і повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізовує державну політику з питань нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю, не є предметом регулювання цього закону.

Народні депутати про пропозицію відмінити виплату зарплати в натуральній формі відмітили, що діюча законодавча норма про можливість виплати не більше 30 % нарахованої зарплати натурою за ціною не вище за собівартість в тих галузях або по тих професіях, де така виплата є звичайною або бажаною для працівників, відповідає вимогам Конвенції МАРНОТРАТНИК про захист заробітної плати № 95, ратифікованою Україною.

Зміни в ст. 36 Закону про оплату праці на думку членів Комітету, вимагають узгодження з положеннями Закону про порядок виїзду з України і в'їзду до України громадян України, ст. 377-1 ГПК, зокрема, про наявність у таких осіб статусу боржника і введення обмеження права їх виїзду за кордон тільки при виконанні судових рішень і рішень інших органів (посадовців).

Джерело: ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини