Законопроектом № 4679 запропонований ряд змін відносно порядку призначення і виконання покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
Зокрема, встановлюється, що довічне позбавлення волі не застосовується до осіб, що скоїли злочини у віці до 18 років і до осіб старше 65 років, а також до жінкам. Відмітимо, що згідно діючої редакції ч.2 ст. 64 УК довічне позбавлення волі не застосовується до жінок, які були в стані вагітності під час скоєння злочину або на момент виголошення вироку.
В. Журавский, автор проекту, звертає увагу, що Україна - єдина країна в СНД, в якій довічне позбавлення волі застосовується до жінок.
Змінами в ст. 67 УК встановлене, що довічне позбавлення волі не застосовується за приготування до злочину і за замах на злочин. Також встановлено, що організаторові, підбурювачеві і посібнику не може призначатися максимальний термін чи розмір найбільш строгого виду покарання, передбаченого в санкції статті, по якій така особа підлягає карній відповідальності.
Крім того, депутат хоче надати особам, що відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі право на:
- умовно-дострокове звільнення від відбуття покарання, яке може бути застосоване після фактичного від'їзду засудженим не менше 15 років покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
- заміну покарання у вигляді довічного позбавлення волі на м'якше покарання, яке можливе тільки після фактичного від'їзду засудженим не менше 10 років покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Заміна припускає тільки один варіант - позбавлення волі на термін не менше 25 років.
Також законопроектом передбачено право засуджених до довічного позбавлення волі отримувати один раз в місяць короткострокове побачення тривалістю 3 години з родичами або іншими особами у присутності представника колонії і один раз в три місяці тривале побачення.