Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банкиры нашли пробели в последних постановлениях Нацбанка

14 квітня 2014, 13:32
200
0
Реклама

Банкіри визначили пропуски в прийнятих останнім часом постановах НБУ відносно вимог до економічних нормативів і процедури встановлення офіційного курсу валют і запропонували шляхи їх рішення.

Так, постанова НБУ від 07.04.2014 № 202 "Про окремі питання діяльності банків" не виправдало надій банківського співтовариства на врегулювання ситуації, пов'язаної із станом виконання банками нормативів і лімітів із-за різкого, не прогнозованого до 65 % росту курсу валют. Цією постановою регулятор тільки посилив заходи дії до банків і, по суті, заборонив їм роздрібні кредити без забезпечення. Під ці санкції підпадають, передусім, банки, що спеціалізуються на споживчому кредитуванні, які вимушені фактично припинити свою діяльність.

Експерти УКБС вважають, що зняття вказаних обмежень можливе при вирівнюванні нормативів, що ускладнюється тривалою процедурою нарощування капіталу. Тому початок процесу капіталізації стане можливим лише за умови стабілізації курсу гривні, що залежить від дій НБУ.

Враховуючи неприйнятність постанови, яку поглибила проблему ліквідності, Радою УКБС прийнято рішення звернутися до НБУ про внесення змін до нього з урахуванням позиції банківських асоціацій.

Також обговорювалася постанова НБУ від 31.03.2014 № 180яким передбачено новий порядок встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют і проблеми, що заважають його виконанню. Відмічено, що документ потребує корекції в частині необхідності чіткій фіксації часу встановлення курсу (відмічено, що НБУ готує роз'яснення з цього питання).

УКБС вважає, що регулятору треба повернутися до практики обов'язкового обговорення проектів нормативно-правових актів з банківськими об'єднаннями, що узабезпечить Нацбанк від ухвалення помилкових і поспішних рішень.

В ході обговорення питання діяльності подальших дій банків на території Криму акцентована увага на необхідності проведення двосторонніх зустрічей між керівництвом НБУ і Центробанку РФ з використанням практичного досвіду інших країн ЄС, зокрема, Кіпру.

Джерело: УКБС.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини