На засіданні Ради суддів господарських судів України 11 квітня було прийнято рішення № 299 про схвалення Рекомендацій про порядок призначення на посаду голови місцевого господарського суду, його заступника, голови апеляційного госпсуду, його заступників, секретарів палат апеляційного господарського суду, Голови ВХСУ, його заступників і секретарів палат.
Нагадаємо, що з моменту набуття чинності Закону №1188 - VII про відновлення довіри до судової влади вважаються звільненими з адміністративних посад голови вищих спеціалізованих судів і їх заступники, голови апеляційних судів і їх заступники, голови місцевих судів і їх заступники, а також секретарі судових палат вищих спеціалізованих судів, їх заступники і секретарі. У зв'язку з цим адміністративні повноваження голови ВХСУ виконує Володимир Дерепа.
Згідно ч.2 ст. 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (у редакції Закону № 1188 - VII) :
- голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники призначаються на посаді шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддівякі працюють у відповідному суді;
- секретарі палат апеляційного і вищого спеціалізованого судів призначаються на посаду рішенням зборів суддів відповідної палати відповідного суду шляхом таємного голосування більшістю голосів суддів відповідної палати.
Відповідно до рекомендацій зборами суддів (суду або судової палати) затверджуються форма бюлетеня для таємного голосування і форма протоколу про результати таємного голосування.
У список кандидатур на відповідну посаду в суді вносяться судді, запропоновані суддями цього суду або шляхом самовыдвижения. Кількість кандидатур не обмежується. У вказаний список вносяться тільки судді, які дали свою згоду балотуватися на відповідну посаду.
Зборами суддів також обирається рахункова комісія у складі 3 або 5 суддів. Рахункова комісія забезпечує виготовлення бюлетенів для таємного голосування, в які вносяться в алфавітному порядку ПІБ кандидатів на відповідну посаду.
При голосуванні суддя проставляє відмітку "+" або іншу, що засвідчує його волевиявлення, навпроти прізвища кандидата на відповідну посаду, за якого він голосує, або навпроти напису "Не підтримую жодного кандидата".
Бюлетені, в яких проставлено дві або більше за відмітки або не проставлена відмітка, вважаються недійсними.
Протокол про результати таємного голосування оголошується на зборах суддів в день проведення голосування і затверджується зборами суддів.
Суддя, який за результатами проведеного таємного голосування набрав більшість голосів суддів певного суду (палати), вважається призначеним на посаду відповідно голови суду, замголови суду, секретаря судової палати в день проведення зборів.
Якщо жоден з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, за рішенням зборів може проводитися повторне голосування по двох кандидатахщо отримало найбільшу кількість голосів на відповідну посаду, або за пропозицією судді або суддів, присутніх на зборах, зборами суддів відповідного суду може бути прийняте рішення об проведення повторних виборів в порядку, визначеному Законом "Про судоустрій і статус суддів".
Скарги відносно проведення виборів подаються головуючому на зборах по проведенню виборів не пізніше за день, що йде за днем проведення виборів. Рішення за результатами розгляду скарг приймають збори суддів.