Учора, 8 квітня, відбулося засідання Верховної Ради України, на якому були ухвалені наступні закони:
- про посиленні відповідальності за злочини проти національної безпеки (проект № 4524-1).
Цим Законом збільшені терміни позбавлення волі за злочини проти нацбезпеки, з санкцій статей виключено покарання у вигляді обмеження свободи за відповідні злочини, а також внесені зміни в ст. 49 УК в частині незастосування термінів давності до злочинів проти нацбезпеки.
- про внесенні змін до Закону про місцеві вибори (проект № 2664).
Законом відкоригована процедура формування тервиборчкомів, а також спосіб їх призначення керівництва; вдосконалений правовий статус офіційних спостерігачів; актуалізований порядок підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях, ін.
- про амністії у 2014 р. (проект № 4526).
- про відміні збору утилізації і акцизу по переобладнанню транспортного засобу (проект № 4238).
- о відновленні довіри до судової системи (проект № 4378).
Суддя загальної юрисдикції підлягає перевірці у разі, якщо їм були прийняті рішення про обмеження право і свобод громадян на проведення мітингів в період з 21 листопада 2013 р., а також ряд інших рішень, прийнятих в той же часовий період (обрання заходів припинення до мітингуючих, приміром). Крім того, судді загрожує перевірка за рішення відносно яких ЕСПЧ констатував порушення Україною Конвенції про захист прав людини; рішення, пов'язані з проведенням виборів у ВР сьомого скликання, ін.
У зв'язку з цим відмітимо, що Генпрокуратура запропонувала свою концепцію люстрації суддів.
- про внесенні змін до Карно-старанного кодексу України відносно адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів (проект № 4525). Цим проектом, зокрема, передбачено право засудженим мати при собі мобільні телефони, скасований ряд обмежень відносно засуджених до арешту, а також забороняється примусове годування.
- відносно посилення матеріально-фінансового забезпечення обороноздатності держави (проект № 4491).
Законом передбачена можливість фінансування національної оборони держави за рахунок добродійних внесків физ- і юрособ.
Крім того, депутати схвалили в першому читанні законопроект № 1187-2 про вищій освітіі перенесли термін підготовки проекту про внесення змін до Конституції України.
Звертаємо увагу, ряд пропозицій по внесенню змін до Закону про адвокатуру були узагальнені і опубліковані А. Вышневским. Проектом передбачена монополія адвокатів на представництво юр- і фізосіб в судах, розширення переліку прав адвокатів, встановлені розміри внесків за те, що стажується і складання кваліфікаційного іспиту, і так далі
Судові новини:
- Міністр юстиції засуджує тих, хто учора застосував силу до суддів;
- ВССУ відкликав лист про осудність клопотань про забезпечення заходів карного виробництва;
- Замголови УСЮ подав заява про відставку.
Новини міністерств і відомств :
- Нацбанк роз'яснив, як застосовувати положення про надання банкам кредитів для збереження ліквідності, і як сплачується пенсійний збір за купівлю валюти.
- Миндоходов розповіло про стягування єдиного внеску із зарплати держслужбовця, якому після звільнення нарахована премія, а також роз'яснило порядок стягування ПДВ з ліків і виробів медназначения.
8 квітня набули чинності ряд документів :
- постанова НКРЕ про внесення змін до Умов і Правил здійснення підприємницької діяльності по постачанню електричної енергії за регульованим тарифом;
- рішення НКЦБФР, що затверджує реквізити фінансових казначейських векселів
Анонси на 9 квітня:
- в 10.00 - пленарне засідання Верховної Ради України.
- в 10.00 - засідання Кабінету Міністрів України.