Ухваленим учора Законом про додаткові заходи захисту безпеки громадян (законопроект № 3879) вводиться багато нових норм. Зокрема, змінами до Закону про телекомунікації передбачено, що надання телекомунікаційних послуг з використанням ідентифікаційної телекомунікаційної карти (засобу, використовуваного для ідентифікації кінцевого устаткування абонента в мережі) здійснюється на підставі договори між оператором телекомунікацій і споживачем.
Андрій Осадчук"Київстар" |
Як розповів ЮРЛИГЕ директор по регуляторно-правовому забезпеченню "Київстар" Андрій Осадчукпозитивним аспектом прийнятих змін є те, що в законодавстві вияснюється поняття SIM- карти. Але "у новому законі, як і в чинному законодавстві, немає вимог про продаж SIM-карт з пред'явленням паспорта".
А вимога дотично укладення договору при отриманні телеком-услуг вже давно діє і виконується, відмітив експерт. Воно може бути реалізоване або в письмовій форміз пред'явленням паспорта (контрактна форма обслуговування), або шляхом прийняття абонентом умов публічного договори-офертирозміщеного на сайті оператора (для абонентів передоплаченої форми обслуговування).
В цілому ж, на думку А. Осадчука, добровільна ідентифікація абонента може позитивно впливати на ринок - наприклад, знижуючи рівень шахрайства, і служити мірою додаткового захисту абонента від несанкціонованих дій третіх осіб.