Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінюст розповів про течію терміну позовної давності

18 грудня 2013, 14:31
181
0
Автор:
Реклама

Якщо термін не вказаний або визначений моментом пред'явлення вимоги, позичальникові надається тридцятиденний термін для виконання зобов'язання з дня пред'явлення вимоги, якщо інше не встановлене договором. Про це нагадав Мінюст в листі № Т-15014/8.1.

Вказано, що відповідно до частини 1 ст. 1049 Цивільного кодексу позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві заїм (грошові кошти в такій же сумі або речі, визначені родовими ознаками, в такій же кількості, такого ж роду і такої ж якості, які були передані йому позикодавцем) в строк і в порядку, які встановлені договором.

Якщо договором не встановлений термін повернення позики або цей термін визначений моментом пред'явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником впродовж тридцяти днів з дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлене договором.

Порядок числення позовної давності не може бути змінений за домовленістю сторін. Течія позовної давності починається з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

По зобов'язаннях з певним терміном виконання течія позовної давності починається із закінченням терміну виконання. По зобов'язаннях, термін виконання яких не визначений або визначений моментом вимоги, течія позовної давності починається з дня, коли у кредитора виникає право пред'явити вимогу про виконання зобов'язання. Якщо боржникові надається пільговий термін для виконання такої вимоги, течія позовної давності починається із закінченням цього терміну.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини