На сайті ЮРЛИГА відбулося опитування читачів на тему дозволу спров в міжнародному арбітражі. Респонденти (аудиторія сайту - переважно українські юристи) відповідали на декілька питань відносно вибору арбітражів, аспектів складання зовнішньоекономічного контракту і тому подібне
Так, при укладенні зовнішньоекономічного контракту з метою врегулювання суперечки більшість респондентів вважають за краще погоджувати в контракті міжнародний комерційний арбітраж (51.1 % учасників опитування). Національний суд віддають перевазі 28.8 %, а вирішувати суперечку за допомогою переговорів (медиации) хочуть 20.1%.
У виборі способу вирішення суперечки для зовнішньоекономічних контрактів питання вартості має вирішальне значення для 8.9 % опитаних, трохи більше віддають перевагу чиннику швидкості вирішення суперечки (10 %), можливість примусового виконання первинна для 14.6 %. Але для більшості (66.6 %) все ж важливі усі перераховані аспекти.
При виборі міжнародного арбітражу наші читачі віддають перевагу інституційному арбітражу (77.6 %)арбітражу ad hoc довіряють всього 22.4 %.
Що ж до інституційного арбітражу, більшість респондентів (43.4 %) віддали б перевагу вітчизняному - МКАС при ТВП України. Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма спокушає 22.3 % учасників опитування, трохи менше (20.1 %) довірилися б Міжнародному арбітражному суду Міжнародної торгової палати (ICC). За МКАС при ТВП Російської Федерації проголосували всього 2.2 %, LCIA - 4.6 %, інший міжнародний арбітражний інститут - 7.4 %.
Варто відмітити, що все ж учасники опитування у своїх відповідях більше припускали, чим грунтувалися на власний досвід, адже 76.1% з них взагалі не мали міжнародних арбітражних процесів в 2012-2013 рокаходин такий процес був у 12.9 % респондентів, більше двох у 6.4 %, і більше п'яти у 4.6 %. Враховуючи це, можна припускати, що для українських юристів міжнародний арбітраж поки що залишається далеким, з тих або інших причин.
Всього в опитуванні взяли участь 673 респонденти.
Читайте також розділ новин : Альтернативні методи вирішення суперечок.