Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З другої спроби проект про виплату зарплати у разі банкрутства працедавця схвалив Бродський

12 грудня 2013, 15:02
113
0
Автор:
Реклама

Михайло Бродський підтримав необхідність розробки законопроекту, яким встановлюється, що працівники повинні мати гарантії виплати компенсацій у разі визнання працедавця неплатоспроможним. Цей законопроект відносно задоволення вимог найнятих робітників внаслідок неплатоспроможності працедавця розробило Минсоцполитики.

Проектом передбачається створення чіткого механізму забезпечення виплати зарплати у разі неплатоспроможності працедавця гарантійними установами. Відповідні функції покладаються на Державну службу зайнятості України і її територіальні органи зі встановленням джерела фінансування - Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

У склад компенсації грошових вимог працівника у разі неплатоспроможності працедавця відносяться наступні виплати:

- зарплата працівника (окрім премій і інших заохочувальних виплат) за останні 2 місяці роботи;

- оплата щорічної відпустки, що не отримана за період роботи і не перевищує половини мінімальної зарплати;

- гарантійні і компенсаційні виплати (вихідна допомога при припиненні трудового договору; оплата перших 5 днів тимчасової непрацездатності, які оплачуються за рахунок засобів працедавця, суми, нараховані працівникам за час затримки розрахунку при звільненні; витрати; надбавки), які не отримані за період роботи і не перевищують 2 мінімальних зарплат.

Свого часу Служба відмовила в узгодженні цього проекту у зв'язку з поверхневим обробкою розробником усього об'єму законів, які вимагають внесення відповідних змін. При першому розгляді запропонованої редакції проекту, розробником неоднозначно була прописана процедура створення механізму погашення заборгованості по зарплаті. Оскільки з тексту було зрозуміло, що проектом передбачалося включення в загальнообов'язкове державне соцстрахування на випадок безробіття нового виду страхування, а саме страхування на випадок не задоволення грошових вимог найнятих робітників внаслідок неплатоспроможності працедавця.

Проте, надалі було встановлено, що проектом не створюється новий вид страхуванняа встановлюється обов'язок задоволення грошових вимог за рахунок внесків, здійснюваних для сплати страхування на випадок безробіття.

За інформацією Держпідприємництва.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини