Списання боргу внаслідок неплатоспроможності боржника не є основою для відміни заборгованості. Заборгованість слід відбивати за балансом не менше п'яти років з моменту списання для спостереження за можливістю її стягнення у разі зміни майнового положення боржника. Про це нагадала Державна казначейська служба в листі від 8 жовтня 2013 року № 17-08/152-24404.
Роз'яснено, що згідно частини 5 ст. 112 Цивільного кодексу вимоги кредиторів, не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор в місячний термін після отримання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, в задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, не задоволені через відсутність майна юрособи, яке ліквідовується, вважаються погашеними.
Згідно з пунктом 1.2 Інструкції по обліку засобів, розрахунків і інших активів бюджетних установ безнадійна дебіторська заборгованість - поточна дебіторська заборгованість, по якій існує упевненість в неповерненні її боржником або по якій термін позовної давності збіг.
Підпунктом 1.5.15 пункту 1.5 Інструкції по інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків і інших статей балансу бюджетних установвизначено, що установи зобов'язані проводити інвентаризацію розрахунків з дебіторами і кредиторами - не менше два раз на рік, розрахунків в порядку планових платежів з депонентами - не менше одного разу в місяць.
Для віддзеркалення результатів інвентаризації розрахунків по дебіторській і кредиторській заборгованості, на обліку установи на момент звітного періоду (інвентаризації), призначений Акт інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами. У Акті вказуються найменування проинветаризованих субрахунків і суми виявленої неузгодженої дебіторської і кредиторської заборгованості, безнадійних боргів і кредиторської і дебіторської заборгованості, по якій термін позовної давності збіг. По сумах дебіторської заборгованості, по якій термін позовної давності збіг, в довідці вказуються особи, винні в пропусканні цих термінів.