Наказом від 22 листопада 2013 року № 702 Миндоходов затвердило узагальнювальну податкову консультацію відносно оподаткування майна, що переходить у власність банку за рішенням суду при зверненні стягнення фінансовою установою на майно майнового поручителя за невиконання зобов'язань боржника за кредитним договором.
Відповідно до пп. 165.1.16 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу не включаються в загальний місячний (річний) дохід оподаткування платника прибутки, отримані в результаті реалізації закладеного майна, майна платника податків при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податків своїх зобов'язань за договором кредиту (позики).
Якщо кредитний договір укладений між банком і юрособою-платником податківа не з фізособою (майновим поручителем), на майно якого було обернено стягнення у зв'язку з невиконанням платником податків своїх зобов'язань, положення пп . 165.1.16 п. 165.1 ст. 165 НК не можуть бути застосовані.
Якщо за рішенням суду в рахунок погашення заборгованості по такому кредиту обернене стягнення на нерухоме майно фізособи (майнового поручителя) шляхом визнання на таке майно за банком права власності, слід вважати, що за рішенням суду фізособою було відчужено (продано) майно. До доходу від такого відчуження мають бути застосовані норми ст. 172 НК. При цьому фізособа (відчужувач) повинна відбити такий дохід в річній податковій декларації і самостійно визначити і сплатити суму податку на прибутки фізичних осіб.
В той же час банк у разі оприбутковування на баланс нерухомого майна повинен відбити в податковому розрахунку форми 1ДФ за ознакою "104" дохід від відчуження фізособою майна за рішенням суду.