Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

6 грудня 2013, 13:11
221
0
Автор:
Реклама

1. Набули чинності ряд документів стосовно імпорту ліків

1 грудня 2013 р. набули чинності ряд нормативних актів у сфері ліцензування імпорту лікарських засобів і контролю за дотриманням Ліцензійних умов, зокрема:

- наказ Мінохоронздоров'я № 960 "Про затвердження Змін до Ліцензійних умов здійснення господарської діяльності по імпорту лікарських засобів";

- наказ Мінохоронздоров'я № 835 "Про затвердження Порядку контролю за дотриманням Ліцензійних умов здійснення господарської діяльності по імпорту лікарських засобів".

Документами передбачено, що з 1 грудня 2013 р. набудуть чинності норми Ліцензійних умов відносно вимог: до персоналу, приміщень і устаткування; до зберігання лікарських засобів; по контролю за якістю; по рекламації і відгуку продукції; про наявність досьє імпортера.

При цьому з 1 грудня 2013 р. істотно не змінилася процедура випуску серії лікарського засобу уповноваженим обличчям імпортера, зобов'язаним перевірити усі супровідні документи на серію, отримані від виробника, включаючи сертифікат якості на серію, і, за наявності позитивного укладення від Гослекслужбы України, видати дозвіл на випуск (реалізацію) готового лікарського засобу або на використання у виробництві продукції "inbulk".

Одночасно під час планових або позапланових перевірок дотримання ліцензіатами Ліцензійних умов здійснення господарської діяльності по імпорту лікарських засобів інспектори Гослекслужбы у ліцензіатів перевірятимуть наявність затвердженого досьє імпортера, у тому числі у тих, що отримали ліцензії на імпорт лікарських засобів в період з 01.03 по 01.12.2013 р.

2. Діє Закон, спрямований на здешевлення вартості робіт з підготовки і проведення земельних торгів

5 грудня набув чинності Закон № 661 - VII, яким внесені зміни до Земельного кодексу відносно здешевлення вартості робіт з підготовки і проведення земельних торгів.

Зокрема, організатора земельних торгів звільнили від обов'язку розміщувати оголошення про проведення земельних торгів, відеозапис торгів і повідомлення про їх результати в друкованих ЗМІ. Така інформація обов'язково публікується на офіційному веб-сайті Госземагентства, а в друкованих ЗМІ - лише за бажанням організатора.

Окрім іншого, зменшений граничний розмір винагороди виконавця земельних торгів з 3500 нмдг. до 2000 нмдг. за кожен лот (абз. 2 ч. 6 ст. 135 ЗК).

3. Миндоходов надало ряд важливих податкових консультацій

Міністерство прибутків і зборів надало ряд роз'яснень стосовно норм діючого податкового законодательтсва, зокрема:

1. У наказі Міністерства № 700 відносно особливостей оподаткування на додану вартість операцій з поставки банками заставного майна, серед іншого, відміченощо у разі отримання заставного майна у власність від суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних або фізичних осіб), ПДВ, що є зареєстрованими платниками, банк має можливість сформувати податковий кредит по такій операції на підставі отриманої від платника податків податкової накладної, оформленої згідно з вимогами чинного законодавства.

У разі отримання заставного майна у власність від фізичних осіб або суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних або фізичних осіб), що не є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, банк не має підстав для формування податкового кредиту по таких операціях.

2. У наказі № 699 з окремих питань застосування норм податкового законодавства відносно трансфертного ціноутворення, серед іншого, визначенощо в звіті контрольовані операції відбиваються по даті переходу прав власності на товари або даті складання акту або іншого документу, що оформленого відповідно до вимог чинного законодавства і підтверджує виконання робіт або надання послуг.

Платники податків повинні подати належним чином завірені копії первинних документів, фіксувальних здійснення окремих контрольованих операцій, що вказуються в запиті про такі контрольовані операції.

3. У наказі № 697 відносно оподаткування на прибуток операцій по поступці вимоги (факторингу) передбачаєтьсящо до операцій по поступці права вимоги (у тому числі по договорах факторингу) застосовується порядок оподаткування на прибуток, певний п. 153.5 ст. 153 Податкові кодекси, у випадку якщо умови договорів по поступці права вимоги (факторингу) відповідають вимогам Цивільного кодексу.

Крім того, роз'яснені порядок сплати щомісячних авансових внесків по податку на прибуток і деякі особливості податкового законодавства.

4. Змінився порядок сертифікації аудиторів

Аудиторська палата рішенням № 283/9 внесла зміни у Положення про сертифікацію аудиторів.

Так, відповідно до положень документу визначено, що для отримання допуску до сертифікації кандидат не подаватиме в АПУ довідку про відсутність відомостей про особу в Єдиному державному реєстрі осіб, що зробили корупційні правопорушення.

Згідно зі змінами у базу цих аудиторів Секретаріатом АПУ вносяться такі відомості про аудиторів: прізвище, ім'я, по батькові аудитора; адреса реєстрації, місце роботи і номера засобів зв'язку; номер і дата ухвалення рішення АПУ про видачу сертифікату аудитора, про продовження терміну дії сертифікату; інформація про проходження аудитором щорічного удосконалення професійних знань; інформація про застосування стягнення до аудитора; інформація про термін дії сертифікату аудитора.

Крім того, встановлено, що у разі втрати або значного ушкодження аудитором сертифікату, термін дії якого не збіг, на підставі клопотання аудитора і рішення Комісії у бази цих аудиторів вносяться зміни і видається новий сертифікат з одночасним анулюванням попереднього. За видачу нового сертифікату стягується оплата у розмірі 10 % від суми оплати, встановленої за проведення сертифікації (у попередній редакції плата була встановлена у розмірі 50 %).

Окрім іншого, втратили силу Методичні рекомендації аудиторам на випадок залучення їх в якості свідків і експертів.

5. НКЦБФР затвердила нові типові програми навчання фахівців фондового ринку

У зв'язку з розвитком чинного законодавства НКЦБФР рішенням № 2678 ствердила типові програми навчання фахівців з питань фондового ринку, серед яких : базова програма навчання фахівців з питань фондового ринку, спеціалізована програма навчання фахівців з питань торгівлі цінними паперами та ін.

Рішенням визначено, які учбові особливості припускають типові учбові програми по спеціалізаціях фахівців фондового ринку, приміром, типова учбова програма по спеціалізації "торгівля цінними паперами" складається з базової програми навчання фахівців з питань фондового ринку і спеціалізованої програми навчання фахівців з питань торгівлі цінними паперами.

Крім того, читайте, як вибиратимуть біржі для розміщення облігацій МФО.

6. НБУ повідомляє, що обмеження готівкових розрахунків поширюється на угоди відносно благ, які можуть бути оцінені в грошовій формі

У листі № 11-117/21669 Нацбанк роз'яснивщо встановлені обмеження поширюються на розрахунки по угодах за участю суб'єктів господарювання, предметом яких є будь-які матеріальні і нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі.

Обмеження граничної суми готівкових розрахунків визначене пунктом 1 постанови Нацбанку № 210зокрема, обмеження готівкових розрахунків протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 гривен між підприємством (підприємцем) і фізособою торкаються розрахунків як фізособи-платника з підприємством (підприємцем) - одержувачем, так і розрахунків підприємства (підприємця) - платника з фізособою-одержувачем.

Встановлені постановою № 210 і Положенням про ведення касових операцій в національній валюті в Україні вимоги торкаються розрахунків за товари (роботи і послуги). Відповідно до ст. 1 Закону "Про захист економічної конкуренції" товаром являється будь-який предмет господарського обороту, у тому числі продукція, роботи, послуги, документи, що підтверджують зобов'язання і права (зокрема, цінні папери). Ст. 3 Господарського кодексу передбачено, що господарською діяльністю визнається діяльність суб'єктів господарювання у сфері громадського виробництва, спрямована на виготовлення і реалізацію продукції, виконання робіт або надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

7. Почався наступний етап пріоритетної реєстрації в домені .УКР

З 4 грудня почався четвертий етап пріоритетної реєстрації в домені .УКР.

Так, на четвертому етапі дозволена реєстрація доменних імен в домені .УКР, що утворюються на основі :

- назв зареєстрованих в Україні відповідно до законодавства об'єктів інтелектуальної власності, назви яких є невід'ємною частиною таких об'єктів інтелектуальної власності, вказані у відповідних документах по їх державній реєстрації, у тому числі назви відомих творів (літературних творів, фільмів, пісень і т. п.);

- повних або скорочених комерційних (фірмових) найменувань, зареєстрованих відповідно до законодавства України і внесених в Єдиний державний реєстр юридичних осіб і фізичних осіб, - підприємців, без вказівки назв організаційно-правових форм;

- імен і прізвищ відомих осіб, що внесли значний вклад у світову культуру і інші сфери громадського життя і чиї заслуги визнані людством і чия діяльність безпосередньо пов'язана з Україною.

На четвертому етапі пріоритетної реєстрації доменних імен в домені .УКР також продовжують реєструватися доменні імена на основі критеріїв, визначених на попередніх етапах, такі як торгові марки (знаки для товарів і послуг), географічні вказівки походження товарів, назви географічних об'єктів і регіонів в Україні (назви міст, селищ і так далі, до районних центрів і міст в районних центрах, що мають назви, які не повторюються), назви країн (держав) світу і міждержавних утворень, назви міжнародних організацій, назви органів державної влади і органів місцевого самоврядування і інші.

8. Миндоходов детально розповіло, як вести Книгу обліку прибутків і витрат

У листі від 27.11.2013 р. Миндоходов роз'яснило порядок ведення Книги обліку прибутків і витрат, форма якої визначена наказом № 481.

Зокрема, в документі нагадується, що наказом № 481 передбачені нові вимоги по веденню Книги обліку прибутків і витрат, а саме: фізособи-підприємці в затвердженій формі Книги не проводять інвентаризацію залишків товарів на початок і кінець року, відсутня також вимога ведення Книги найманими особами. Крім того, самозанятым особам надано право самостійного вибору ведення Книги в електронному або паперовому вигляді. Записи в Книзі виконуються за підсумками робочого дня, впродовж якого отриманий дохід.

У листі також вказано, в якому порядку самозанятые особи вносять в Книгу відомості по власних прибутках і витратах.

9. Визначено, що техумови пожежної безпеки об'єкту, що будується, можна буде отримати безкоштовно

Наказом № 771 Міноборони ствердило Правила надання технічних умов по інженерному забезпеченню об'єкту будівництва відносно пожежної і техногенної безпеки.

Так, документом встановлено, що технічні умови надаються безкоштовно на добровільних засадах по зверненню физ- чи юрособ в Державну службу по надзвичайних ситуаціях і її територіальні органи.

Для отримання технічних умов физ- чи юрособа, що має намір забудувати земельну ділянку, що знаходиться в його власності або користуванні, подає в ГСЧС і її територіальні органи : заява довільної форми; копію містобудівних умов і обмежень забудови; копію ситуаційного плану з визначенням розташування земельної ділянки на відповідній території; опитний лист (додаток 1), в якому викладені зведення про розрахункові параметри об'єкту будівництва.

Технічні умови надаються впродовж 15 робочих днів з дня реєстрації заяви і є дійсними до завершення будівництва об'єкту незалежно від зміни замовника. Зміни в технічні умови можуть вноситися тільки з відома замовника.

Крім того, вирішенояк відшкодовуватимуться витрати на зміст будинків з ОСМД.

10. Проект відносно подолання стихійної торгівлі з тимчасових споруд просять допрацювати

Законопроектом № 3470 пропонується внести зміни в КоАП в частині встановлення відповідальності за:

- виконання будівельно-монтажних робіт по установці тимчасової споруди на земельній ділянці, яка визначена схемою дислокації або іншим документом органу місцевого самоврядування або його виконавчого органу як місце торгівлі і сфери обслуговування (штраф у розмірі 150 - 250 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян);

- здійснення торгівлі або ведення іншої підприємницької діяльності з тимчасових споруд до/без отримання відповідного паспорта прив'язки або іншого документу органу місцевого самоврядування або його виконавчого органу (штраф у розмірі 250 НМДГ з конфіскацією предметів торгівлі і споруди або без такої).

Проектом також пропонується доповнити Кодекс новою статтею "Торгівля з тимчасових споруд без документів" з приміткою, згідно якої паспорт прив'язки тимчасової споруди видається в установленому порядку виконавчими органами місцевого самоврядування. Паспорт прив'язки тимчасової споруди повинен знаходитися безпосередньо на об'єкті тимчасової споруди .

При цьому фахівці Держпідприємництва відмітили, що в проекті треба конкретизувати назви документів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, або виключити слова "інші документи органу місцевого самоврядування або його виконавчого органу".

В той же час МВС повідомило про відповідальність за торгівлю з рук в невизначених.

Про те, що цікавого для бізнесу сталося минулого тижня, читайте в нашому попередньому матеріалі.

Ці і багато інших законодавчих актів, а також їх правовий аналіз ви завжди можете знайти в системах ЛІГА :ЗАКОН і на сайті ЮРЛИГА.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини