Головне управління Миндоходов в Полтавській області в листі від 14.11.2013 р. № 1486/10/16-31-17-01-21 надало роз'яснення відносно окремих положень чинного податкового законодавства.
1. Суми грошових компенсацій у разі невикористаних щорічних (основний і додаткові) відпусток є платою за невідпрацьований час (пп. 2.2.12 Інструкцій по статистики заробітної плати), отже, на вказані суми компенсацій, що виплачуються звільненим особам, єдиний внесок не нараховується.
2. Враховуючи те, що відповідно до п. 102.5 ст. 102 гл. 9 разд. II НК заяви про повернення надмірно сплачених грошових зобов'язань чи про їх відшкодування у випадках, передбачених НК, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що йде за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування, то у разі, якщо зміна суми компенсації вартості/послуг або повернення товарів відбувається після 1095 днів з періоду, в якому були визначені податкові зобов'язання по ПДВ, платник - продавець таких товарів/послуг не може відкоригувати податкові зобов'язання по ПДВ, встановлені 1095 і більше днів тому.
3. Тільки при обов'язковому одночасному виконанні двох умов - повернення товарів і надання повної грошової компенсації їх вартості - може відбуватися коригування податкових зобов'язань у разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, поставлених неплатникам ПДВ.
У такому разі постачальник - платник ПДВ має право виписати розрахунок коригування до податкової накладної і зменшити нараховану суму податкових зобов'язань по ПДВ. При цьому обидва екземпляри розрахунку коригування залишаються у продавця без підпису покупця - неплатника ПДВ.
4. Враховуючи те, що податковий кредит визначається виходячи з договірної (контрактною) вартості товарів/послуг, які отримуватимуться з метою їх подальшого використання в операціях оподаткувань в межах господарської діяльності платника податків, то у разі повернення покупцем - платником ПДВ товарів/послуг постачальникові або при поверненні постачальником покупцеві суми попередньої оплати товарів/послуг такий покупець - платник ПДВ повинен здійснити коригування сум сформованого по таких товарах/послугам податкового кредиту за результатами податкового періоду, впродовж якого відбулося повернення ним товарів або йому від постачальника сума попередній оплата товар/послуга, оскільки придбання товар/послуга фактично не відбувся. Така коригування здійснюється незалежно від факту отримання розрахунку.