Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Безкоштовні" адвокати надають допомогу затриманим під час протестів в останні дні

4 грудня 2013, 10:55
991
0
Автор:
Реклама

30 листопада 2013 р. в Київський міський центр за поданням безкоштовної вторинної правової допомоги поступило повідомлення від Шевченківського районного управління МВС України в місті Києві про затримання 26 чоловік в адміністративному порядку по статтях 173 і 185 КоАП (дрібне хуліганство і злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування по охороні громадського порядку).

Повідомлення було передане в Центр в 8.30. В той же час згідно інформації посадовця Шевченківського РУ ГУ МВС України в місті Києві, яка зафіксована в Журналі реєстрації повідомлень про затриманих, фактичне затримання відбулося в 5.30. Таким чином був порушений термін інформування Центрувстановлений законодавством як " негайний ".

Центром на підставі повідомлення було видано 26 доручень для здійснення захисту осіб, затриманих в адміністративному порядку, у тому числі для 4 затриманих неповнолітніх.

В ході подальшого розвитку подій, завдяки своєчасній і дієвій роботі адвокатів системи безкоштовної правової допомоги, по чотирьох затримані неповнолітнім було прийнято рішення відкликати матеріали про їх притягнення до адміністративної відповідальності.

2 грудня 2013 р. близько 20 адвокатів системи безкоштовної правової допомоги брали участь в розгляді Шевченківським районним судом міста Києва матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності, що поступили від Шевченківського РУ ГУ МВС України в місті Києві. Відмітимо, що розглядалися тільки протоколи про адміністративні правопорушення відносно тих осіб, які були цього дня бути присутнім у будівлі суду.

По частині протоколів про затримання судом за результатами розгляду було прийнято рішення про закриття адміністративних справ у зв'язку з відсутністю в діях затриманих осіб складу адміністративного правопорушення.

Інші протоколи про затримання повернено Шевченківському РУ ГУ МВС України в місті Києві на дооформление у зв'язку з невідповідністю вимогам статті 256 КоАП (зокрема, не вказано цих свідків, немає пояснення особи, інших відомостей, необхідних для дозволу справи).

1 грудня 2013 р. в 22.00 і 23.30 Центром зафіксовано 2 повідомлення від близьких родичів. У зв'язку з цим призначено 2 адвокати для надання безкоштовної вторинної правової допомоги. Нагадаємо, тепер затримані і їх близькі родичі можуть самостійно інформувати адвокатів з центрів надання безкоштовної вторинної правової допомоги. При Координаційному центрі діє цілодобовий всеукраїнський телефонний номер системи безкоштовної правової допомоги - 0-800-213103.

2 грудня 2013 р. в Центр передано повідомлення про 11 затриманих осіб: 9 чоловік, затриманих за підозрою в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 294 УК (масові безлади), ще 2 людини затримано за підозрою в скоюванні злочинів проти власності і життя. Для захисту затриманих осіб Центром видано 11 доручень адвокатам .

За станом на 12.00 3 грудня 2013 р. повідомлень про затриманих в Центр не поступало.

Центром звертається увага громадян!

Київський міський центр за поданням безкоштовної вторинної правової допомоги працює в цілодобовому режимі і приймає повідомлення про затриманих осіб, які передаються посадовцями, що здійснили затримання, а також членами сімей, близькими родичами затриманих осіб, що мають інформацію про затримане або про те, що до нього не прибув захисник гарантований державою (ст. 59 Конституцій України).

Обличчя вважається затриманим з моменту, коли воно силою або через підпорядкування наказу вимушено залишатися поряд з уповноваженим посадовцем або в приміщенні, визначеному уповноваженим посадовцем (ст. 209 КПК).

Адвокат прибуває до затриманого впродовж двох годин. Необхідно пам'ятати, що до конфіденційне побачення з адвокатом затриманий має право не підписувати ніяких документів і не говорити нічого з приводу підозри відносно себе (ст. 63 Конституції України).

Усі адвокати, які надають правову допомогу коштом держави, є незалежними і відібраними на основі відкритого конкурсу, віддано здійснюючими активний захист відповідно до закону і правил професійної етики. Важливо запам'ятати час фактичного затримання, вимагати його фіксації в протоколі затримання працівниками правоохоронних органів і повідомити про цей час адвокатові.

За інформацією Координаційного центру за поданням правової допомоги.

Також читайте:

Алгоритм дій у разі побиття журналістів

Юристи обіцяють допомогти побитим на Банковій журналістам

Як правильно скаржитися в прокуратуру, якщо ви постраждали від дій міліції?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини