Кабмін постановою від 23.10.2013 р. № 819 затвердив Порядок проведення навчання керівного складу і фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту.
Так, в документі вказано, що для навчання керівного складу і фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, ГСЧС разом з місцевими держадміністраціями і органами місцевого самоврядування утворює навчально-методичні центри сфери цивільного захисту.
Відповідно до положень Порядку навчально-методичні центри сфери цивільного захисту - це бюджетні установи системи утворення у сфері цивільного захисту, що проводять функціональне навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) керівного складу і фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, забезпечують надання інших освітніх послуг і методичний супровід суб'єктів господарювання, повчальних населення діям в надзвичайних, аварійних ситуаціях і в умовах терористичного акту.
При цьому інститут державного управління у сфері цивільного захисту виконує функції головного навчально-методичного центру.
Перелік навчально-методичних центрів сфери цивільного захисту по навчанню керівного складу і фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, формується ГСЧС у встановленому нею порядку з територіальних курсів, навчально-методичних центрів цивільного захисту і безпеки життєдіяльності.
Навчання облич керівного складу і фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, здійснюється шляхом проведення функціонального навчання і практичної підготовки.
Обличчя керівного складу і фахівці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, в перший рік призначення на посаду і періодично один раз в три - п'ять років зобов'язані проходити функціональне навчання.
Перелік категорій осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, і періодичність проходження функціонального навчання приведені в додатку 1.
Функціональне навчання проводиться з відривом від виробництва зі збереженням заробітної плати. Учбовий процес здійснюється відповідно до Положення про організацію учбового процесу по функціональному навчанню, затвердженим наказом Міноборони.
Особам, що пройшли функціональне навчання, видається посвідчення встановленого зразка (додаток 2). Відповідний запис про навчання вноситься в трудову книжку.
Облік осіб, зобов'язаних проходити функціональне навчання, ведеться центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування і суб'єктами господарювання. Функціональне навчання суб'єктів господарювання проводиться за контрактом за рахунок засобів фізичних і юридичних осіб.