Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Діють зміни в КоАП відносно удосконалення процедури виконання админвзысканий

18 листопада 2013, 11:45
194
2
Автор:
Реклама

16 листопада набув чинності Закон від 24.10.2013 р. № 656 - VIIяким внесені зміни в Кодекс про адміністративні правопорушення відносно врегулювання питань, що роблять неможливим виконання адміністративних стягнень.

Змінами в ст. 301 Кодексу встановлено, що відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення також може застосовуватися і до громадських робіт (раніше - тільки до адміністративного арешту або виправних робіт).

Крім того, Законом № 656 - VII передбачені наступні "оновлені" правила виконання адміністративних стягнень:

1. Новою редакцією ст. 321-1 Кодексу "Виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт" визначено, що постанова районного, районного в місті, міського або міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт спрямовується на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізовує держполітику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, що йде за днем вступу ним в законну силу. Виконання стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, види якої визначаються органами місцевого самоврядування.

При цьому у разі втрати працездатності, заклику на термінову військову службу, узяття під варту, засудження до кримінального покарання у вигляді позбавлення або обмеження свободи або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізовує держполітику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафомрозмір якого визначається з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному не оподатковуваному мінімуму прибутків громадян.

2. Відповідно до змін у разі ухилення порушника від відбуття громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізовує держполітику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий термін громадських робіт може бути замінений штрафом або адміністративним арештом. Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, по якій на порушника накладене админвзыскание, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу у такому разі визначається з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному не оподатковуваному мінімуму прибутків громадян. Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, по якій на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливість застосування штрафу. Термін арешту визначається з розрахунку, що у свій час арешту дорівнює 5 годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати 15 діб (нова редакція ст. 321-4 Кодекси "Наслідку ухилення особи від відбуття громадських робіт").

3. Згідно новій редакції ст. 322 Кодекси "Виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді виправних робіт" постанова районного, районного в місті, міського або міськрайонного суду (судді) про накладення админвзыскания у вигляді виправних робіт спрямовується на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізовує держполітику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, що йде за днем вступу ним в законну силу. Виправні роботи відповідно до ст. 31 Кодексу відбуваються по місцю постійної роботи порушника. На підставі постанови про накладення админвзыскания у вигляді виправних робіт із заробітку порушника впродовж терміну відбуття ним адміністративного стягнення здійснюються відрахування в дохід держави в розмірі, встановленому постановою. У разі втрати працездатності, перекладу особи на роботу в іншу місцевість, переїзду на нове місце проживання, прийняття в учбовий заклад і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання, напрями по розподілу на роботу в іншу місцевість після закінчення учбового закладу постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, виправні роботи замінюються штрафомрозмір якого визначається з розрахунку, що один день невідбутих виправних робіт дорівнює одному не оподатковуваному мінімуму прибутків громадян.

4. У разі ухилення порушника від відбуття виправних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий термін виправних робіт може бути замінений штрафом або адміністративним арештом. Заміна виправних робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, по якій на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу у такому разі визначається з розрахунку, що один день невідбутих виправних робіт дорівнює одному не оподатковуваному мінімуму прибутків громадян. Заміна виправних робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, по якій на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливість застосування штрафу. Термін арешту визначається з розрахунку, що у свій час арешту дорівнює 3 дням виправних робіт, але не може перевищувати 15 діб (нова редакція ст. 325 Кодексу "Наслідку ухилення особи від відбуття виправних робіт").

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини