Народний депутат Тетяна Слюз зареєструвала законопроект № 3528 про внесення змін до Бюджетного кодексу України відносно проведення бюджетних розрахунків виключно в грошовій формі.
Проектом встановлюється, що усі витрати державного і місцевих бюджетів проводяться виключно в грошовій формі. Виключенням є субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості по різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання і водовідведення, які робилися, транспортувалися і поставлялися населенню, яка утворилася у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії і послуг з централізованого водопостачання і водовідведення тарифам, які затверджувалися і / або узгоджувалися органами держвлади або органами місцевого самоврядування, що проводяться шляхом взаємозаліку.
Крім того, забороняється проведення розрахунків з бюджетом в негрошовій формі, у тому числі шляхом взаємозаліку, застосування векселів, бартерних операцій і зарахування зустрічних платіжних вимог у фінансових установах за винятком операцій, пов'язаних з державним боргом, і операцій з податковими векселями. Діюча норма містить аналогічні положення, за винятком операцій з податковими векселями, замість цього в норма є присутньою наступні слова: "і випадків, передбачених законом про Державний бюджет України".
Депутат стверджує, що векселі, які виконуватимуть функцію грошей, є прихованою "додруківкою грошей". Очевидно, що це, по-перше, нарощування темпів інфляції, по-друге, скорочення надходжень до бюджету, стверджує пані Слюз. А від цього безпосередньо залежить фінансування пенсій, зарплат, капітальних витрат (ремонт доріг, шкіл і так далі). В той же час, при впровадженні вексельних розрахунків зростає можливість для корупції, адже чиновник може впливати на те, коли і кому першому виплатити засоби по векселю.
З матеріалами відносно обмеження готівкових розрахунків можна ознайомитися нашій рубриці АКТУАЛЬНО.