Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У разі спадкоємства і дарування не треба проводити оцінку для цілей оподаткування, - ФДМУ

5 листопада 2013, 11:37
915
4
Автор:
Реклама

З набуттям чинності Податкового кодексу України з 1 січня 2011 р. було встановлено вимогу по застосуванню оцінної вартості. Зокрема, пунктом 172.3 статей 172 НК передбачено, що дохід від продажу об'єкту нерухомості визначається виходячи з ціни, вказаної в договорі купівлі-продажу, але не нижче за оцінну вартість такого об'єкту, розраховану органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку у відповідності закону.

Порядком проведення оцінки для цілей оподаткування і нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, що стягуються відповідно до законодавства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 231визначений механізм проведення оцінки нерухомого і рухомого майна для цілей оподаткування і нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, що стягуються відповідно до законодавства, в цілях числення доходу платника податків - фізичної особи від продажу (обміну) і іншого доходу такого платника податків у вигляді отриманої їм грошової компенсації від відчуження рухомого і нерухомого майна (окрім випадків його спадкоємства і дарування).

Також читайте: Роз'яснення постанови № 231: нотаріуси, спадок і проведення оцінки.

Об'єктами оцінки являється рухоме і нерухоме майно, а також майнові права на рухоме і нерухоме майно.

Таким чином, дія постанови не поширюється на оцінку нерухомого і рухомого майна, а також майнових прав на нерухоме (об'єкти нерухомості) і рухоме майно у разі його спадкоємства і дарування.

За інформацією ФДМУ.

Нагадаємо, з 1 листопада оцінка здійснюється за новими правилами, і за інформацією Фонду держмайна, пошта 2 тис. оцінювачів отримали відповідні свідчення.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини