Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпідприємництва розповіло про презумпцію правомірності в податковому законодавстві

5 листопада 2013, 11:11
255
2
Автор:
Реклама

У листі від 11 вересня 2013 року № 8322 Держпідприємництва роз'яснило принцип презумпції правомірності. Зокрема, вказано, що на сьогодні відсутній нормативно-правовий акт, який би містив визначення терміну "презумпція правомірності". Так, принцип презумпції правомірності закріплений в пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Податкового кодексу і полягає в тому, що у разі, якщо норма закону або іншого нормативно-правового акту, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів або різних нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинну) трактування прав і обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Презумпція правомірності є терміном, широко вживаним в доктрині права і юридичній практиці і служить ознакою демократичної, правової держави, якою відповідно до ст. 1 Конституції є і Україна. При цьому презумпція є не достовірним фактом, а фактом, що допускається з великою вірогідністю і застосовується в юридичній практиці як засіб, що полегшує досягнення істини в рішенні юридичної справи.

Тому, якщо розглядати презумпцію правомірності в контексті податкового законодавства і практики його застосування, можна зробити висновок, що у разі відсутності норми податкового законодавства або у разі колізії між ними, яка надає право неоднозначного тлумачення положень податкового законодавства, рішення податкового органу або суду має бути прийняте на користь платника податків.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини