Податкова служба в роз'ясненні від 29.10.2013 р. відповіла на питання про те, яким чином суб'єкти господарювання можуть звірити інформацію, спрямовану в органи прибутків і зборів по дротяних або безпровідних каналах зв'язку.
Так, в документі вказано, що відповідно до абз. 2 п. 7 ст. 3 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" суб'єкти господарювання, використовуючі реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкарському виді, повинні подавати органам прибутків і зборів по дротяних або безпровідних каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, що містяться на контрольній стрічці в пам'яті РРО або в пам'яті модемів, приєднаних до вони.
Суб'єкти господарювання, що використовують РРО, створюють контрольну стрічку в друкарському виді, за винятком електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати органам прибутків і зборів по дротяних або безпровідних каналах зв'язку інформацію про об'єм розрахункових операцій, виконаних в готівковій і безготівковій формі, або про об'єм операцій по купівлі-продажу іноземної валюти, що міститься в їх фіскальній пам'яті (абз. 3 п. 7 ст. 3 Закони).
Згідно ч. 1 ст. 16 Закону "Про інформацію" податкова інформація - це сукупність відомостей і даних, створених або отриманих суб'єктами інформаційних стосунків в процесі поточної діяльності і необхідних для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій в порядку, встановленому Податковим кодексом.
Пп. 10.1.2 п. 10.1 ст. 10 Закону "Про доступ до публічної інформації" передбачено, що кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається і зберігається. Розпорядники інформації, що володіють інформацією про особу, зобов'язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона торкається, окрім випадків, передбачених законом (пп. 10.3.1 п. 10.3 ст. 10 Закону).
Різновидом інформації з обмеженим доступом є службова інформація (ч. 1 ст. 6 Закону). Вимоги для обмеження доступу до інформації вказані в частині другої ст. 6 Закону. Порядок оформлення запитів на інформацію при реалізації права на її доступ і терміни розгляду таких запитів визначені в розділі IV Закону. Розпорядник інформації повинен надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту (частина перша ст. 20 Закону).
У випадку якщо запит торкається надання великого об'єму інформації або вимагає пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити термін розгляду запиту до 20 робочих днів з обгрунтуванням такого продовження. Про продовження терміну розпорядник інформації повідомляє запитувача у письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту (ч. 4 ст. 20 Закону).
Чинним законодавством не визначений порядок проведення суб'єктами господарювання звіряння відносно інформації, спрямованої в органи прибутків і зборів по дротяних або безпровідних каналах зв'язку.
При цьому для отримання інформації, яка збирається і зберігається про суб'єкта господарювання, такий суб'єкт має право звернутися в органи прибутків і зборів із запитом на інформацію.
Нагадаємо, що раніше ЮРЛИГА вже писала про те, що інформацію про фізособу-платника податків можуть надати лише в окремих випадках.