Олексій Тараса отримає 27 000 євро компенсації за тортури, які застосували до нього макіївські міліціонеритаке рішення прийняв Європейський Суд з прав людини.
Побиття, задушення, електрошокер до геніталій - такі засоби переконання застосовували правоохоронці, щоб пан Тараса признався в крадіжці авто. Також міліціонери схилили заявника відмовитися від послуг адвоката, який, швидше за все, перешкодив би такому "ефективному" розслідуванню.
Аргументи міліціонерів спрацювали і вони отримали явку з повинною, яка стала ключовим доказом у справі. Лікарі зафіксували ушкодження, нанесені міліціонерами. Згодом Європейський комітет з попередження тортур відвідав Тарасова в 2000 році і згадав цей випадок у своїй доповіді. Проте ні прокуратура, ні - згодом - суди не звернули на це уваги.
На судовий розгляд Тарасова приносили на носилках, адже у нього почалися серйозні проблеми з хребтом, із-за яких він не міг ходити і сидіти. У зв'язку із станом здоров'я Олексій Тараса навіть не зміг сказати останнє слово. Суддя про всяк випадок, запросив в зал засідань лікаря. Але розгляд справи переносити не став.
Результатом несправедливого розгляду став вирок суду, яким Тарасова позбавили свободи на п'ять років.
Варто відмітити, що місцеву прокуратуру, яка не побачила порушень з боку міліції, і підтримувала звинувачення, спираючись на явку з повинною, очолював доктор юридичних наук, професор декількох київських внз, заслужений юрист України, кавалер ордену "За заслуги" II і III мір, член колегії Генеральної прокуратури України, член Вищої ради юстиції України, член Національного антикорупційного комітету, член робочої групи по реформуванню прокуратура і адвокатура, член робочий група по реформування карний судочинство Ренат Кузьмин.
Олексія Тарасова в Європейському суді з прав людини представляв Аркадій Бущенковиконавчий директор Українського союзу Хельсінкі з прав людини. За його словами : "Це була одна з перших скарг, де ставилося питання про неприпустимість доказів, отриманих під тортурами. На жаль, розгляд справи в Європейському суді затягнувся на 10 років, і за цей час Європейський суд вже прийняв ряд рішень з цього питання. Проте, це рішення дає підстави домагатися відміни вироку, винесеного відносно мого клієнта, і я упевнений, що ми ставитимемо це питання перед національними судами. Сподіваюся також, що прокуратура нарешті притягне до відповідальності тих, хто застосовував тортур або покривал тортур, не проводячи розслідування і схвалюючи їх своїми рішеннями".
За інформацією Українського союзу Хельсінкі.