Проект Закону "Про співпрацю територіальних громад", розроблений Минрегионом на виконання Національного плану дій на 2013 рік., схвалений урядом.
Як прокоментував Міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Геннадій Темникчинне українське законодавство передбачає тільки загальні рамки впровадження міжмуніципальної співпраці. Зокрема, Бюджетний кодекс України передбачає тільки трансферт деяких ресурсів для виконання спільних повноважень органів місцевої влади, але не припускає ні створення ніяких загальних органів управління, ні конкретних наглядових процедур.
"Чинне законодавство України у загальних рисах допускає об'єднання ресурсів органів місцевого самоврядування для вирішення загальних проблем, але не містить правових норм, що дозволяють таку співпрацю. Тому і було поставлено завдання підготувати законопроект про співпрацю територіальних громад, використовуючи кращий європейський досвід в цій сфері"- сказав Міністр.
По словах Г. Темника, міжмуніципальна співпраця є важливим інструментом для посилення можливостей органів місцевого самоврядування виконувати свої повноваження і робити послуги місцевому населенню в найбільш ефективний спосіб.
Законопроект визначає організаційно-правові основи співпраці територіальних громад; принципи, форми і механізми їх співпраці; державну підтримку, фінансування і моніторинг співпраці територіальних громад; підстави і особливості припинення співпраці.
Як визначено документом, співпраця територіальних громад - форми стосунків на договірній основі між двома або більше територіальними громадами з метою забезпечення соціально-економічного, культурного розвитку територій, підвищення якості надання послуг населенню на основі загальних інтересів і цілей, ефективного виконання органами місцевого самоврядування визначених законом повноважень.
Очікувані результати ухвалення закону - забезпечення можливості органів місцевого самоврядування на законній основі здійснити заходи по оптимізації бюджетних витрат на надання якісних послуг населенню, вирішити значною мірою проблеми розвитку приміських територій навколо великих міст і так далі