Всеукраїнський міжвідомчий координаційно-методичний радий з правового утворення населення прийняв рекомендацію від 20.09.2013 р. по діяльності органів внутрішніх справ України відносно підвищення рівня обізнаності громадськості з питань реалізації прав учасників процесу в карному виробництві по Карному процесуальному кодексу.
Зокрема, відповідно до положень документу Рада, серед іншого, рекомендує:
I. МВС спільне з Державним комітетом телебачення і радіомовлення :
Систематично повідомляти населення про норми КПК з освітленням особливостей застосування окремих його положень, найрезонансніших подій і т. п. через ЗМІ.
II. МВС, головним управлінням і вищим учбовим закладам, що знаходяться у сфері управління МВС :
Надавати через юридичні клініки вищих учбових закладів, що знаходяться у сфері управління МВС, безоплатну первинну правову допомогу соціально незахищеним верствам населення, у тому числі з питань захисту прав людини, шляхом залучення до роботи за територіальним принципом досвідчених представників слідчих підрозділів ГУМВД, УМВС.
III. Мінюсту і МВС :
1. Розробка загального наказу Мінюсту і МВС, в якому визначити порядок розміщення наклейок, плакатів, буклетів і пам'яток з телефоном "гарячої лінії" безоплатної правової допомоги в приміщеннях чергових частин, кабінетах слідчих, оперативних працівників, автомобілів для переміщення підозрюваних, обвинувачених, камерах ізоляторів тимчасового змісту.
2. Проведення роз'яснювальної роботи із слідчими, службовими особами, що здійснюють досудове розслідування, особами, уповноваженими здійснювати адміністративне затримання або затримання згідно з дорученням правоохоронних органів, з метою забезпечення інформування затриманих осіб про право на захисника, гарантованого державою, і номером телефону "гарячої лінії" по безоплатній правовій допомозі.
3. Розробка змін до Пам'ятки про процесуальні права і обов'язки підозрюваного, обвинуваченого з метою її доповнення інформацією з номером телефону "гарячої лінії" безоплатної правової допомоги і порядку реалізації права на отримання безоплатної правової допомоги коштом держави.
4. Забезпечити розміщення соціальної реклами про право на захист коштом держави у рамках телепрограм, вироблюваних при участі і на замовлення МВС.
IV. МВС:
1. Провести перевірку в головних управліннях, управліннях МВС в АРК, областях, містах Києві і Севастополі, на транспорті, районних, районних в містах, міських управліннях (відділах), лінійних управліннях (відділах) на наявність спеціальних приміщень для реалізації права затриманого на конфіденційне побачення із захисником і недопуску неправомірного обмеження такого права.
2. Вжити заходи відносно недопуску порушень працівниками органів внутрішніх справ законних прав і інтересів осіб при затриманні, обранні відносно них заходи припинення у вигляді утримання під вартою і дотриманнями термінів затримання і змісту обвинувачених під вартою.
V. Держкомітету телебачення і радіомовлення, Мінюсту, Координаційному центру за поданням правової допомоги і їх територіальним підрозділам :
Забезпечити проведення систематичної широкомасштабної інформаційно-роз'яснювальної кампанії серед населення про новели кримінального процесуального законодавства і законодавства у сфері надання безоплатної правової допомоги.