Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підприємцям нагадали про порядок проведення фактичної податкової перевірки

29 жовтня 2013, 16:01
927
0
Автор:
Реклама

Податкова в роз'ясненні від 25.10.2013 р. повідомляє, що відповідно до пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу фактичною вважається перевірка, що проводиться по місцю фактичного здійснення платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка проводиться контролюючим органом відносно дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідчень, у тому числі про виробництво і обіг підакцизних товарів, дотримання працедавцем законодавства стосовно укладення трудового договору, оформлення трудових стосунків з працівниками (найманими особами).

Крім того, нагадується, що згідно п. 80.1 ст. 80 НК фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків.

Перед початком фактичної перевірки з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій і ведення касових операцій посадовцями контролюючих органів на підставі пп. 20.1.9 п. 20.1 ст. 20 НК може бути проведена контрольна розрахункова операція (п. 80.4 ст. 80 НК).

Допуск посадовців контролюючих органів до проведення фактичної перевірки здійснюється згідно ст. 81 НК (п. 80.5 ст. 80 НК).

При проведенні фактичної перевірки у частині дотримання працедавцем законодавства відносно укладення трудового договору, оформлення трудових стосунків з працівниками (найманими особами)у тому числі з тими, яким встановлений випробувальний термін, перевіряється наявність належного оформлення трудових стосунків, з'ясовуються питання стосовно ведення обліку роботи, виконаної працівником, обліку витрат на оплату праці, перевіряються зведення про оплату праці працівника. Для з'ясування факту належного оформлення трудових стосунків з працівником, що здійснює трудову діяльність, можуть використовуватися документи, що засвідчують особу, або інші документи, що надають можливість її ідентифікувати (посадове посвідчення, посвідчення водія, санітарна книга і т. п.) (п. 80.6 ст. 80 НК).

Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовцями контролюючого органу у присутності посадовців суб'єкта господарювання або його представника і особи, що фактично здійснює розрахункові операції (п. 80.7 ст. 80 НК).

При здійсненні перевірки посадовцями може проводитися хронометраж господарських операцій. За результатами хронометражу складається довідка, яка підписується посадовцями контролюючого органу і посадовцями суб'єкта господарювання або його представника і особами, що фактично здійснюють господарські операції (п. 80.8 ст. 80 НК).

Відповідне роз'яснення держоргану міститься в Єдиній базі податкових знань.

Нагадаємо, що 15 листопада 2013 р. пройде практикум "Методики успішного проходження планової документальної податкової перевірки в Україні".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини